Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Marathon Digital Zarar Etmemek için Tüm Bitcoin'leri Elde Tutmaya Devam Ediyor, Ancak Strateji Değişikliğine de İşaret Ediyor

Birçok operasyonel zorlukla uğraşan şirket, ikinci çeyrekte önceki üç aya göre keskin bir düşüşle madenden 707 bitcoin çıkardı.

8 Temmuz 2022 09:44

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 11:19

Bitcoin madencisi Marathon Digital (MARA), ikinci çeyrekte hiç bitcoin (BTC) satmadı, varlıklar 10,055 coin’e yükseldi ve adil piyasa değeri 200 milyon doların hemen altındaydı.

 

Şirket, 2. çeyrekte madenden 707 bitcoin çıkardı- bu, bir yıl önceki 2. çeyreğe göre yüzde 8 arttığını gösteriyor, ancak 1. çeyrekte 1,259'dan düştü. Söz konusu olan "operasyonel engeller", bakım sorunları ve şirketi Hardin, MT sondaj makinelerini tedarik eden enerji üretim tesisinde çıkan şiddetli fırtına ve Teksas'ta yaklaşık 30,000 kurulu madenci için enerji sağlamada devam eden gecikmelerden oluşuyordu.

 

Marathon, 2. çeyrekte hiç bitcoin satmadı- Ekim 2020'den bu yana hiç satış yapmadı- holdingler 10,055 coin’e yükseldi ve 198,9 milyon dolarlık adil bir piyasa değeri elde etti. Hiçbir satış yapmamasına rağmen, şirket işletme maliyetlerini üretim rampaları olarak finanse etmek için gelecekte bir miktar bitcoin satılmasına izin verdi.

 

Marathon ayrıca, 10,055 coin'i bilanço varlıklarını etkilemeyen NYDIG Dijital Varlıklar Fonu III'e yaptığı yatırımı da çözdü, ancak 4,769 bitcoin'i kendi gözetimi altına aldı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk