Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Marathon Digital, Hashrate Seviyesini Artırmak İçin Fazla Sayıda Barındırma Sözleşmesi İmzaladı

Şirket, yaklaşık 254 megawatt değerinde yeni barındırma sözleşmesi imzaladı.

19 Temmuz 2022 08:14

Güncellenme: 19 Temmuz 2022 13:11

2023 yılında 23,3 exahash/saniye (EH/s) hedeflenen hashrate rehberliğine ulaşmayı en büyük bitcoin madencilerinden Marathon Digital, üçüncü taraflarla toplam 254 megawatt'a kadar güç ve kapasite sağlayacak barındırma anlaşmaları imzaladı.


Marathon, daha önce 2023'ün başlarında 23,3 EH/s hashrate kapasitesinin kurulmasını beklediğini söylemiş ancak Teksas'ta devam eden gecikmeler ve şirketin Hardin, Montana tesisinde devam eden bakım sorunları bu rehberliğe ulaşma konusunda bazı şüphelere neden olmuştu.


Marathon'un başkanı ve CEO'su Fred Thiel yaptığı açıklamada, "Bu yeni düzenlemelerle, 2023'te Bitcoin madenciliği için saniyede yaklaşık 23.3 exahash bilgi işlem gücü elde etme hedefimizi desteklemek için artık yeterli barındırma kapasitesi sağladığımıza inanıyoruz” dedi.


Marathon, barındırma şirketi Applied Blockchain (APLD) ile de yaklaşık 200 MW'lık bir anlaşma imzaladı. Applied, Marathon'a Teksas bölgesinde 90 MW ve Kuzey Dakota'daki ikinci bir tesiste en az 110 MW barındırma kapasitesi sağlayacak ve yaklaşık 9.2 EH/s'yi temsil edecek 66.000 madenciye izin verecek. Anlaşma, geçen yıl Nisan ayında halka açılan barındırma şirketi için yapılan en büyük anlaşma olacak.


Applied'in tesisleri şu anda yapım aşamasında ve kurulumun 2022'nin dördüncü çeyreğinde başlaması ve 2023'ün ortalarında tamamlanması bekleniyor.


CEO Wes Cummins, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, şirketin inşaat tamamlandıktan sonra Marathon'un tüm madencilik kuleleri için gücü güvence altına alacağını ve hazır olacağını söyledi.


Marathon, Applied ile barındırma kapasitelerini Kuzey Dakota tesislerinde 70 MW'a kadar artırma seçeneğine de sahip olacak.


Ayrıca Marathon, diğer sağlayıcılarla 12 MW'lık ek barındırma kapasitesi için de anlaşma imzaladı ve Ağustos ayından itibaren bu lokasyonlarda 0,8 EH/s madencilik kapasitesine sahip yaklaşık 4.000 madenci kurmayı planlıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SocialFi Meme Coin’lere Meydan Okuyor

15 Mayıs 2024 11:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk