Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Marathon Digital, Ağustos Ayında 25 Bin Madenciye Enerji Verdi

Şirket daha önce kurulu madencilik rigleriyle ilgili sorunlarla karşı karşıya kalmıştı ancak enerji hizmeti vermiyordu.

7 Eylül 2022 12:34

Güncellenme: 7 Eylül 2022 15:22

  • Bitcoin madencisi Marathon Digital (MARA), Ağustos ayında daha önce kurulmuş yaklaşık 25.000 madenciye enerji verdiğini, işlem gücüne saniyede yaklaşık 2.5 exahash (EH / s) eklediğini ve toplam hashrate'i kabaca 3.2 EH / s'ye çıkardığını söyledi.

  • Şirket, Ağustos ayında 184 bitcoin (BTC) üretti ve bugüne kadarki toplam miktarı 2,222'ye çıkardı. Ay sonu bitcoin varlıkları, 206.7 milyon dolarlık piyasa değeri ile 10,311'e yükseldi. Ay boyunca hiçbir coin satılmadı.

  • Marathon'da önümüzdeki 90 gün içinde yaklaşık 65,000 bin madenci daha ya da 6.9 EH/s kapasite online hale geliyor.

  • Hava durumuyla ilgili sorunların yanı sıra enerjilendirme gecikmeleri, bitcoin madenciliği üretiminin ikinci çeyrekte 1,259'dan 707'ye düşmesine neden olmuştu.

  • Maraton hisseleri bugün % 2.3 düşüş gösterdi, aynı zamanda Bitcoin fiyatı da 19.000 doların altına düştü. Hisse senedi saatler sonra çok az değişim gösterdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin 70 Bin Dolar Seviyesini Geride Bıraktı, Satış Baskısı Sona Eriyor

4 Haziran 2024 10:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk