Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Manta Network’den zkDay Sonrası Açılımlar

zkDay serisinin 4.sünü İstanbul'da hayata geçiren Manta, yeni dönem açılımlarına başladı.

1 Aralık 2023 13:59

Güncellenme: 1 Aralık 2023 14:05

Manta Network, şirket geleneğinde önemli bir kilometre taşı olan zkDay serisinin 4.sünü EF Devconnect haftası kapsamında İstanbul'da kutladı.


13 Kasım 2023'te gerçekleşen zkDay Istanbul etkinliğinde 1000'den fazla katılımcı, kripto endüstrisinden fikir önderlerinin yer aldığı etkinlik boyunca zk projelerini hedef alan pitch yarışması, paneller, keynote’lar ve teknik konuşmalara tanık oldu.zkDay; Celestia, Polygon, Nil Foundation, Aleo, Veridise ve Polyhedra gibi projeleri ağırlayarak kripto topluluğu içinde ağ oluşturmanın ve derin muhabbetlerin yaşanmasını sağladı. zkDay Istanbul, Manta Network'ün blok zinciri ekosistemine katkıda bulunan etkinlikleriyle dikkat çeken bir gelenek haline gelmiş görünüyor. zkDay aracılığıyla Türkiye kriptosu ile buluşan Manta Network, Türkiye’de daha fazla ses getireceğe benziyor.


Yeni keşif

MantaFest’in ardından, Manta Network, Treasure Cruise ile yeni bir yolculuk başlatıyor. Son deneyimde, kullanıcılara Manta Pacific ekosistemi içindeki dapp'leri deneme fırsatı sunmuştu. Bu dapp’ler bridging, DeFi, SocialFi ve eğlence kategorilerinde uygulamaları içeriyordu.


Bu kez, 22 Kasım'dan 21 Aralık 2023'e kadar Galxe'de gerçekleşecek olan keşifte Manta, katılımcılarına DeFi ve eğlence kategorilerinde yeni ekosistem projelerini sunuyor. Katılımı devam eden bu keşifte bir oyunlaştırma deneyimiyle özel NFT’ler edinmek ve puan kazanmak mümkün olacak.


Topluluk odaklı büyüme

31 bölgeyi kapsayan bir topluluk yönetimi ağına sahip olan Manta Network, zkDay sonrası yeniliklerinde bu modelin önemle altını çiziyor.


Manta Network'ün kurucuları Victor Ji ve Kenny Li, sıfır bilgi alanını devrimleştirmek ve Web3 ekosistemini optimize etme planları hakkında Manta ve diğer topluluklarda bilgi paylaşımını bunun bir parçası olarak görüyor.

Victor Ji, Manta Pacific'in diğer zincirlerle trustless bir ZK köprüsü aracılığıyla bağlantısını konuşmalarında vurgulayarak, Manta Pacific'teki dApp'ler için atom düzeyinde L2'den L2'ye zincirler arası işlemlerle paylaşılan likidite alanını genişletmeyi hedefliyor.


Kenny Li, Manta Pacific ana ağının Polygon'un CDK'sına geçişinin temel nedenlerinden birinin güvenlik kaygıları olduğunu belirterek platformun güvenli bir ortam sağlama konusundaki kararlılığının altını çiziyor.


Daha Fazla Oku

    Manta

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Fiyatı ETF'lerdeki Çıkışlara Rağmen İstikrar Kazanıyor

12 Haziran 2024 16:52

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk