Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Mahkeme Zipmex için Son Tarihi Verdi

Singapur Mahkemesi, bu yılın başında para çekim işlemlerini durduran Zipmex’e ilişkin bir devralma anlaşması için son tarih olarak 21 Aralık’ı belirledi.

2 Aralık 2022 13:53

Güncellenme: 2 Aralık 2022 14:34

Bu yılın başında likidite sorunları nedeniyle para çekim işlemlerini durduran Güney Asya menşeli kripto borsası Zipmex, internet sayfasından tüm varlıkları için Nisan ayına kadar alacaklı koruması sağlandığını açıkladı.


Bu uzatma kararı Singapur Yüksek Mahkeme’si tarafından alındı. Ayrıca aynı kararda Zipmex ile ilgili herhangi bir devralma anlaşmasının 21 Aralık’a kadar tamamlanması gerektiği de belirtildi. Konu hakkında bilgisi olan bir kaynağa göre Zipmex, 18 Kasım itibarıyla bir kurtarma anlaşması için hâlâ görüşme aşamasındaydı.


Zipmex, bu yılın ayı piyasasından etkilenen şirketlerden biri oldu. Şirket, Babel Finance ve Celcius Network’e toplam 53 milyon dolarlık kredi vermiş ancak bu şirketler geri ödeme yapamamıştı. Ardından Temmuz ayında para çekme işlemleri durduruldu ve şirket Ağustos ayında bir kurtarma planıyla yeniden yapılandırılmaya girdi.


Bloomberg geçen ay, Tayland’ın en büyük yatırım şirketlerinden Thoresen Thai Agencies’e bağlı girişim sermayesi şirketi V Ventures’ın, Zipmex’i satın almayı planladığına dair bir haber yapmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin 28 Bin Doların Üzerinde, Solana Altcoinlere Öncülük Ediyor

2 Ekim 2023 13:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk