Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Mahkeme Belgeleri, 3AC'nin Moonbeam Vakfı'na 27 Milyon Doların Üzerinde Borçlu Olduğunu Gösteriyor

Mahkeme belgelerine göre, fon ayrıca Moonbeam ve Moonriver tabanlı jetonlar için danışman olarak görev yapmış.

19 Temmuz 2022 16:02

Güncellenme: 19 Temmuz 2022 16:53

Mahkeme belgeleri, iflas eden Three Arrows Capital'in (3AC) blok zinciri geliştirme laboratuvarı Moonbeam Foundation'a 17 milyon dolar değerinde sabit para ve 10 milyon dolar değerinde Moonbeam tarafından verilen token borcu olduğunu gösteriyor.


Moonbeam direktörü Aaron Evansa, Haziran ayında Three Arrows'a “İki ödenmemiş kredi anaparamızın (7 milyon USDC ve 10 milyon USDT) derhal geri ödenmesi talebimizi yineliyoruz” demişti.


Anlaşma, Moonbeam Vakfı ile 3AC arasında 20 Eylül 2021'de yapıldı. 3AC, açık vadeli krediyi yüzde12 faiz oranıyla kullandı.


Ayrıca, 3AC ayrıca Moonriver (MOVR) ve Glimmer (GLMR) tokenleri için bir likidite danışmanı olarak görev aldı. Moonbeam, Polkadot ve Ethereum ağları arasında birlikte çalışmaya izin veren Polkadot tabanlı bir akıllı sözleşme ağı.


3AC, mevcut piyasa oranlarında yaklaşık 10 milyon dolar değerinde olan10 milyondan fazla GLMR jetonunu ve 200.000 MOVR jetonunu elinde tuttu ve15 Temmuz itibariyle Moonbeam'e iade etmedi. 


Likidite danışmanlığı şartları uyarınca, 3AC, Moonbeam tarafından iki token için yeni pazarlar açmak için ticari çaba göstermekle görevlendirildi, fon ayrıca "piyasa analizi" yapyı ve tokenler için yeni uygun borsalar önerdi.


Ancak, 3AC sonuçtan sorumlu değildi ve belirli bir işlem hacmi hedefi yoktu. Yükümlülükleri,  jetonlar için “likiditeyi artırma yöntemleri konusunda tavsiyede bulunmak için ticari olarak makul çaba sarf etmekle sınırlıydı”.


Mahkeme belgeleri, Moonbeam'in danışmanlık hizmetleri için 3AC'ye altı aylık taksitler halinde toplam 90.000 dolar ödediğini de gösteriyor.


3AC, NFT’ler, DeFi, katman 1 blok zinciri firmaları ve kripto şirketlerine yaptığı yatırımlarla son yıllarda dijital varlık endüstrisinde aktif bir yatırımcı durumundaydı.


Ancak fon, Luna'nın Mayıs ortasındaki çöküşününve Haziran'da piyasa çapında bir düşüşün ardından büyük kayıplara uğradı ve iflasını istedi.


İngiliz Virgin Adaları'ndaki Three Arrows Capital'in tasfiye işlemlerine dahil olan avukatlar, hedge fonunun kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies'in şu ana kadar işlemlerde işbirliği yapmadıklarını ve şu anki yerlerinin bilinmediğini belirttiler.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk