Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Madenci Core Scientific, Ayı Piyasasında100 Milyon Dolarlık Sermaye Finansmanı Aldı

Madencinin, hisseleri yatırım bankası B Riley'e satma hakkı var ancak böyle bir zorunluluğu bulunmuyor.

22 Temmuz 2022 07:50

Güncellenme: 22 Temmuz 2022 10:38

Hash oranları kıyaslandığında en büyük bitcoin madencisi Core Scientific, likiditeyi artırmak için iki yıl içinde bankaya 100 milyon dolara kadar hisse ihraç etmek için yatırım bankası B Riley ile bir anlaşma imzaladı.


Şirketten yapılan açıklamaya göre, bazı sınırlama ve koşullar altında olmak üzere şirket, bu yeni payları ihraç etme hakkına sahip ancak bununla ilgili bir yükümlülüğü ise bulunmuyor.


Core CEO'su Mike Levitt yaptığı açıklamada, şirketin ek finansmanı bilançosunu desteklemek ve madencinin genişlemesine yardımcı olmak için kullanmayı planladığını söyledi.


Anlaşma, kripto ayı piyasasının halka açık madencilerin hisselerini önemli ölçüde etkilemesinin ardından gerçekleşti. Core dahil olmak üzere halka açık madencilerin bazılarının hisse senetleri bu yıl yüzde 50 ila yüzde 80 arasında değer kaybetti.


Şirket ayrıca, B Riley'nin Core Scientific hisselerini satın alma taahhüdü karşılığında 573.381 hisse senedi ihraç etti.


Core, kazdığı bitcoinlerin bir kısmını satarak nakit para topladı. Geçen ay, yaklaşık 167 milyon dolar toplamak için ortalama 23.000 dolar fiyatla 7.202 bitcoin satışı gerçekleştiren medenci satışlardan elde edilen geliri esas olarak ASIC sunucularına yapılan ödemeler, ilave veri merkezinin büyütülmesine yönelik yapılan sermaye yatırımları ve borç geri ödemeleri için kullanmayı planladığını belirtti.
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk