Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Chandler Guo, Birleşme Sonrası Ethereum Çatallanmasını Destekliyor

Guo, Coindesk TV’yle yaptığı görüşmede madencilere yardım etmek için yeni bir proof-of-work blockchain’i oluşturmak istediğini söyledi.

16 Ağustos 2022 08:26

Güncellenme: 16 Ağustos 2022 10:05

Ethereum madencisi Chandler Guo, Ethereum'un önümüzdeki ay Birleşme olarak bilinen bir yazılım güncellemesinde bir proof-of-stake blockchaini haline geldiğinde "sert çatallanma"'ya geçilmesi için yaptığı baskıyı tekrardan dile getirdi.


Guo, Cuma günü CoinDesk TV'nin "First Mover" programına söylediğine göre, madencilerin “işlerini kapatmak” zorunda kalmalarını önleyecek bir yol olarak çabalarını organize etmesine yardımcı oldu.


Guo, "Bu sefer çatal çok daha zor çünkü bu çatala katılmak için birçok madenciyi organize etmem gerekiyor" dedi.


Geliştiricilere göre, 15 ila 16 Eylül arasında Ethereum ağını sürdürmek için proof-of-work yönteminden enerji verimi daha yüksek olan proof-of-stake yönetimine geçiyor.


Guo birkaç haftadır bir çatal için oldukça zorluyor. Temmuz ayında attığı bir tweet’inde, "Ethereum'u bir kez çatalladım, tekrar çatallayacağım!" dedi.


Ethereum ağının bir proof-of-stake platformu haline geldikten sonra enerji tüketiminin %99'unu azaltması bekleniyor. Aynı zamanda Guo, madencilerin de bu süreçte dikkate alınması gerektiğini söylüyor.


Guo, "Birçok insan (madenci) acı çekiyor" dedi.


JPMorgan analistlerine göre, bazı madenciler Birleşme'den özellikle de Ethereum classic (ETC) madencilerinden yararlanabilir. CoinDesk, yazılım güncellemesiyle muhtemelen madencilik riglerinin birçoğunun boşa çıkacağını öngörüyor. 


Geçmişte Ethereum classics çatalını destekleyen Guo, önümüzdeki iki yıl içinde gerçekleşeceğini tahmin ettiği bir sonraki boğa piyasasına kadar ETHW olarak adlandırılan çatallı proof-of-work blockchainin yerel token’ını tutmayı planladığını söyledi.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk