Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Luxor, Gecikmeler Yaşayan Bitcoin Madencileri İçin Hosting Pazar Yeri Açıyor

Söz konusu pazar yeri hem ABD hem de Kanada’daki hosting sağlayıcılarına ev sahipliği yapacak

28 Haziran 2022 18:17

Güncellenme: 28 Haziran 2022 18:32

Bitcoin madenciliğinde uçtan uca yazılım ve hizmet tedarikçisi Luxor Technology, madencilerin ihtiyaç duydukları ekipmanlar için hosting hizmetleri satın alabileceği yeni bir pazar yerini devreye sokuyor.


Luxor’un bu yılın başında faaliyete aldığı aracılık hizmeti sayesinde madenciler, Bitcoin madenciliği yapacağı bilgisayarları satın aldıklarında hosting hizmetlerine yönelik alışveriş yapabilecekler. Luxor temelde aracılık rolüne soyunarak, hosting tedarikçisine bağlı makinelere ihtiyaç duyan madencileri bir araya getirecek. Luxor, madencilik ekipmanları hizmeti aracılığıyla 100 milyon doların üzerinde iş hacmi yarattığını söylüyor.


Luxor’un İş Geliştirme Direktörü Aaron Foster yaptığı açıklamada, “Luxor’un hosting pazar yeri sayesinde madenciler operasyonel ve coğrafi özel gereksinimlerine cevap verebilecek hosting tedarikçilerini seçebilecekler” diyor ve ekliyor: “Luxor tek bir model yerine, hosting’e dair verilen kararlardaki belirsizliği ortadan kaldıran özel bir hizmet sunuyor.”


Altyapı ve enerji arzının yanı sıra sermaye eksikliği nedeniyle geçtiğimiz ay yaşanan gecikmeler, madencilerin operasyonlarını büyütmelerine engel teşkil ederek, daha çok madencinin hosting hizmetine yönelmesine sebep oldu.


CoinDesk’e konuşan Luxor’un Operasyon Yöneticisi Lauren Lin, “Tedarik zinciri kısıtlamalar, operasyonel karmaşıklık ve elektrikte yaşanan gecikmeler nedeniyle altyapı kurulumlarında geniş çaplı gecikmeler meydana geldi” diyor ve ekliyor: “Yatırım ofisleri, hedge fonları ve yüksek servetli kişiler gibi birçok yatırımcı, işe başlamak için halihazırda bu işi yapan madencilerle hosting seçeneklerini gözden geçirmelerine sebep oldu.”


Hosting hizmeti sayesinde kripto madenciler veri merkezleri aracılığıyla müşterilerin ASIC’lerini (özel uygulamalar için tasarlanmış çipler) saklayabiliyor ve bunu yaparken de altyapı kurmaksızın belirli bir ücret karşılığında dijital varlıkları kazıyabiliyorlar.


Luxor’un açıklamasında şu ifadeler yer alıyor: “Bitcoin madenciliğini hosting hizmeti aracılığıyla yaparak, evdekinden daha az enerji harcayabilirler. Luxor’un hosting ortakları, GPU ve ASIC host etmenin yanı sıra, bir dizi gelir/kâr paylaşım seçenekleri sunuyor.”


Luxor’a göre bu yeni pazar yeri hem ABD hem de Kanada’daki hosting şirketlerine ev sahipliği yapacak ve madenciler de bazı tedarikçiler küçük de olsa madencilik ekipmanları sağlayabilecek.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk