Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Luno, Fransa'da Düzenleyici Kaydı Kazandı

AMF kaydı Luno’nun dijital varlıkları saklayabilmesine, alım, satım ve takas işlemlerini kolaylaştırmasına ve ticaret platformu işletmesine imkan tanıyor.

2 Ağustos 2022 16:40

Güncellenme: 2 Ağustos 2022 17:31

Kripto borsası Luno'ya, Autorite des Marches Financiers (AMF) tarafından Fransa'da dijital varlık servis sağlayıcısı (DASP) kaydı verildi.

Luno'nun ana şirketi Digital Currency Group, aynı zamanda CoinDesk'in de ana şirketi durumunda.

DASP kaydı, Luno'nun dijital varlıkları saklamasına, alım, satım ve takas işlemlerini kolaylaştırmasına ve onlar için bir ticaret platformu işletmesine olanak tanıyacak.

Luno'nun küresel politika başkanı Thomas Tudehope, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, “Kayıttan önce, hizmetlerimizi sadece Fransız müşterilere ters talep yöntemiyle verebiliyorduk. Bu durum, potansiyel müşterilerin Luno'ya kendi istekleriyle gelmeleri gerektiği anlamını taşıyor. Kayıt ise ürünlerimizi ve hizmetlerimizi direkt olarak Fransa'da ikamet eden Fransız müşterilere sunmamızı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Luno , Mayıs ayında AMF'den DASP kaydı alan dünyanın en büyük kripto borsası durumundaki Binance'in stratejisini izliyor.

Luno'nun dünya çapında yaklaşık dokuz milyon müşterisi bulunuyor ve bunların büyük bir bölümü Afrika'da. Luno’nun Londra'nın yanı sıra Singapur, Cape Town, Johannesburg, Lagos ve Sidney'de de ofisleri bulunuyor.

2013 yılında kurulan Luno, 2020 yılında Digital Currency Group tarafından satın alınmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk