Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

L’Oréal Grup, Metaverse Avatar Platformu Ready Player Me’yle Ortaklığa Gidiyor

L’Oréal Grup’un iki markasına ait ürünler Ready Player Me’de yaratılan metaverse avatarlarında kullanılacak

30 Kasım 2022 15:42

Güncellenme: 30 Kasım 2022 17:12

L’Oréal Grup tarafından yapılan basın açıklamasına göre şirket, metaverse için avatar yaratan platform Ready Player Me’yle iş birliğine gidiyor. Kurdukları “çok markalı güzellik ortaklığı” çerçevesinde Maybelline New York ve L'Oréal Professionnel markaları Ready Player Me'de avatar oluştururken özel makyaj ve saç stillerinde kullanıma sokulacak.


Şirket tarafından yapılan basın açıklamasında, “Bu ortaklık, kullanıcıların Metaverse’deki avatarlar aracılığıyla kendilerini ifade etmeleri için özgünlüğü, kapsayıcılığı ve yaratıcılığı teşvik ediyor” ifadeleri yer alıyor.


L'Oréal Grup'un metaverse yolculuğu


Söz konusu iki markanın beş farklı makyajı ve beş farklı saç modelinin Ready Player Me'de kullanıcılara sunulduğu belirtilen açıklama şöyle devam ediyor: “Bu ortaklık aynı zamanda, L'Oréal Grup’un yeni ürün ve hizmetlerle tüketicilere en iyi şekillerle ulaşmak için metaverse'teki keşfinin ve yenilikçiliğinin altını çiziyor.” 


L'Oréal Grup Dijital ve Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Asmita Dubey “Güzelliğin geleceğinin temellerini Web3'te ve metaverse’te atacağımız için çok heyecanlıyız” diyor. 


Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan bir diğer isim Ready Player Me kurucu ortağı ve CEO’su Timmu Tõke ise “Maybelline New York'un makyaj görünümü ve L'Oréal Professionnel'in saç stilleri Ready Player Me platformuna son derece iyi bir şekilde uyum sağladı. L'Oréal Grup ile iş birliği yaparak avatar özelleştirme seçeneklerini avatar yaratıcımıza, Spatial, HiberWorld ve VRChat dahil olmak üzere Ready Player Me ile uyumlu tüm uygulama ve oyunlara getirmekten dolayı heyecan duyuyoruz” diye konuşuyor  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Bankman-Fried Haberi CoinDesk’e Ödül Kazandırdı

29 Eylül 2023 17:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk