Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Londra Menkul Kıymetler Borsası, WisdomTree’nin BTC ve ETH ETP’lerini Listeleyecek

Physical Bitcoin (BTCW) ve Physical Ethereum (ETHW) ETP'lerinin 28 Mayıs'ta işlem görmeye başlaması bekleniyor.

22 Mayıs 2024 16:45

Güncellenme: 22 Mayıs 2024 16:56

Varlık yöneticisi WisdomTree (WT), Mali Davranış Otoritesi'nden (FCA) ETP’lerini Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda (LSE) listelemek için onay aldı ve İngiltere düzenleyicisi tarafından onaylanan izahnamesini alan ilk başvuru sahipleri arasında olduğunu bildirdi.


Yapılan duyuruya göre, Physical Bitcoin (BTCW) ve Physical Ethereum (ETHW) ETP'lerinin 28 Mayıs'ta işlem görmeye başlaması bekleniyor ve yalnızca profesyonel yatırımcılara sunulacak. Her ikisi de 35 baz puanlık ücret talep edecek.


Dünya çapında 111 milyar dolardan fazla varlığa sahip New York merkezli firmanın WisdomTree Bitcoin Fonu (BTCW), ocak ayında ABD'de onaylanan bir dizi spot bitcoin ETF’si arasında yer alıyor. Şirket 2019'dan bu yana çeşitli Avrupa borsalarında kripto ürünleri sunuyor.


FCA, mart ayında yaptığı açıklamada 2020'de uygulamaya koyduğu yasağın kısmen kaldırılması için profesyonel yatırımcılara yönelik ETP listelemek isteyen finansal kurumlardan gelen taleplere itiraz etmeyeceğini duyurmuştu. LSE, ikinci çeyrekte bitcoin ve ether ürünleri için başvuruları kabul edeceğini doğruladı.


FCA’nın resmi sitesine göre, düzenleyici ayrıca 21Shares ve Invesco'nun izahnamelerini de onayladı. Her iki firma da CoinDesk'in yorum talebine henüz yanıt vermedi.


FCA, Ocak 2020'de ETP'ler de dahil olmak üzere kripto türev ürünlerine yasak getirmişti. Bununla birlikte, bu tür ürünlerin Avrupa'da birkaç yıldır yaygın olarak bulunması ve ABD spot ETF'lerinin onaylanması, düzenleyicinin duruşunu değiştirmesinde büyük rol oynadı. Ancak bireysel yatırımcılar için olan yasak devam ediyor.


Daha Fazla Oku

    wisdom treelondra menkul kıymetler borsasıbtc etpeth etpFCA

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk