Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ledger’dan Türkiye Pazarında Yerelleşme Hamlesi

Şirketin Türkiye direktörü, eğitici içeriklerini Türkçeleştirerek finansal okuryazarlığı artırmak istediklerini söylüyor

27 Haziran 2022 15:45

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:25

CoinDesk Türkiye’ye özel konuşan Ledger Türkiye Direktörü Burcu Atalay, “Türkiye pazarında Ledger’a ilgi yüksek ancak finansal okuryazarlığı yine de artırmamız gerek” diye konuşuyor.


Fransız donanım cüzdanı şirketinin en çok önem verdiği konunun eğitim olduğunu söyleyen Atalay, “Eğer insanlar doğru bilgileri alırsa, en sonunda ulaşacakları yerin Ledger olacağını düşünüyorum. Şimdilik istediğimiz yerde olmasak da zamanla o noktaya varacağımızı öngörüyorum” diyor.


Şirket, eğitim içeriklerini Ledger Academy’de yayımlıyor, YouTube kanallarındaki videolar ve Ledger Live uygulamasının yanı sıra site de Türkçeleştiriliyor.


Atalay’a başta Terra olmak üzere kripto piyasasındaki şirket çöküşlerinin donanım cüzdanlara ilgiyi artırıp artırmadığını soruyoruz. “Kesinlikle arttı. Zaten OpenSea’deki NFT projelerinin yüzde 40’ı Ledger tarafından korunuyor. Aynı zamanda dünyada 5 milyon adet Ledger satmış durumdayız. OpenSea’deki olaylardan sonra Ledger’a talep dünyanın her yerinde artış gösterdi. Hâlâ da devam ediyor. Çalışmalarımız daha çok ekosistemin büyümesi üzerine” cevabını veriyor Atalay.
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin 57 Bin Dolar Seviyesine Düştü

4 Temmuz 2024 17:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk