Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ledger ve Etana Ortaklığı Kurumsal Müşterileri Hedefine Aldı

Şirketler, kurumların dijital varlıklarını ellerinde tutmalarını kolaylaştırmayı ve yatırımcıların piyasaya olan güvenini sağlamlaştırmayı amaçlıyor.

19 Nisan 2023 17:13

Güncellenme: 19 Nisan 2023 17:41

Çarşamba günkü bir basın açıklamasına göre çevrimdışı kişisel anahtar depolama şirketi Ledger, ABD'deki kurumsal müşterilere güvenli bir kripto para saklama hizmeti sunmak adına kripto saklayıcısı Etana Custody ile birlikte çalışıyor.


Şirketler, kurumların dijital varlıklarını ellerinde tutmalarını kolaylaştırmayı ve yatırımcıların piyasaya olan güvenini sağlamlaştırmayı amaçlıyor. Düzenleme, müşterilerin Ledger destekli 1.800'den fazla token’a erişmesini sağlayacak. Böylece müşterilerin, fonlarını ayırırken ve karşı taraf risklerini azaltırken, kendi kişisel anahtarlarını muhafaza etmek zorunda kalmadan kripto yatırım seçeneklerini genişletmelerine fırsat verecek.


Kurumsal yatırımcılar, ABD'deki dijital varlık sektöründeki düzenleyici kısıtlamalarının ortasında kripto düzenlemelerine uyma konusunda daha dikkatli hareket etmeye başladı. 2023 yılının ilk aylarında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir düzineden fazla kripto ticareti ve borç verme firmasına para cezaları da dahil pek çok yaptırım uyguladı.


Anlaşmanın bir parçası olarak Etana, yapılan işlemlerde taraflar arasındaki uzlaşmacı rolünü üstlenecek ve müşterilerin paralarını doğrudan birbirlerine göndermeden dijital varlık ticareti yapmalarına imkân verecek. Böylelikle, anlaşmaların suya düşme riskini de ortadan kaldıracak.


Etana CEO'su Brandon Russell, CoinDesk'e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: "Anlaşma, temelde müşteriyi üçkağıtçılık yapmaktan ya da bir işlem tam gerçekleşmeden önce parasını yatırıp çekmekten; dolayısıyla borsayı da anlaşmanın riskleriyle uğraşma zahmetinden alıkoyacak.”


Daha Fazla Oku

    LedgerEtanakriptosaklama

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk