Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ledger, Kurtarma Sistemini Savunmaya Devam Ederken Kullanıcı Anahtarlarını Çıkarmanın 'Teknik Olarak' Her Zaman Mümkün Olduğunu Söylüyor

Ledger, Twitter'da "Teknik olarak, anahtar çıkarmayı kolaylaştıran bir ürün yazılımı her zaman mümkün olmuştur. Bunu bilseniz de bilmeseniz de Ledger'a bu tür bir yazılımı uygulamayacağına dair hep güvendiniz" dedi.

18 Mayıs 2023 16:50

Güncellenme: 18 Mayıs 2023 17:04

Kripto cüzdan üreticisi Ledger çarşamba günü, destek ekibinin Twitter'da firmanın kullanıcılarının anahtarlarını çıkartmasının "Her zaman mümkün olduğunu" söylemesiyle kendisini daha da derin bir PR deliğine soktu.


Ledger Support, firmanın yeni cüzdan kurtarma hizmetiyle ilgili soruları yanıtlarken, kullanıcılarının endişelerini gidermek için pek de işe yaramayacak birkaç tuhaf tweet attı. Ve müşterilerinin varlıklarını istediği şekilde savunmasız hale getirebileceğini ancak şimdiye kadar öyle bir şey yapmadığını öne sürdü.


"Teknik olarak, anahtar çıkarmayı kolaylaştıran ürün yazılımı yazmak her zaman mümkün olmuştur. Bunu bilseniz de bilmeseniz de Ledger'a bu tür bir yazılımı uygulamayacağına dair hep güvendiniz" dedi.


"Günün sonunda, bir kullanıcının, seçtiği herhangi bir cüzdan geliştiricisine, varlıklarını depolamak için güvenli bir cihaz oluşturması ve bunu sürdürmesi konusunda güvenmesi gerekir ve bunu anlamak önemlidir."Bu haftanın başlarında, Ledger'in "Kurtarma" hizmeti, firmanın gizlilik ve güvenlik imajını baltaladığı gerekçesiyle kripto topluluğu tarafından şaşkınlıkla karşılandı. İsteğe bağlı kurtarma hizmeti, kullanıcıların tohum kurtarma ifadelerini parçalar halinde şifreleyerek üçüncü taraflarla yedeklemelerine olanak tanır.


Kullanıcılar, anahtarı üçüncü taraflar arasında bölmenin onu savunmasız bırakabileceğinden ve bir donanım cüzdanının ana amacını diğer depolama seçeneklerine karşı etkili bir şekilde geçersiz kılabileceğinden korkuyor.


Ledger, bu tür yedekleme seçeneklerinin aslında popüler olduğunu, çünkü varlıkların rastgele bir dizi kelimeyi yanlış yazarak kurtarılamaz hale gelme olasılığının kriptoya yatırım yapma konusunda caydırıcı olabileceğini savundu.


CEO Pascal Gauthier bir Twitter Space’te "Geleceğin müşterilerinin istediği bu. Önümüzdeki yüz milyonlarca insan kripto paraya bu şekilde alışacak." dedi.


Daha Fazla Oku

    LedgerGüvenlikMahremiyetgizlilik

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası Bitay'da Üst Düzey Atama

27 Eylül 2023 19:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk