Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

LC Waikiki Metaverse Mağazası Metastore’u Duyurdu

Önde gelen giyim markalarından LC Waikiki, metaverse benzeri bir kurguda deneyim sunan Metastore mağazasını The Game’de gerçekleştirdiği bir etkinlikle duyurdu. Mağaza, LCWaikiki’nin Türkiye kadar, uluslararası alandaki müşterilerine ve hedef kitlesine de hizmet verecek.

29 Ağustos 2022 12:28

Güncellenme: 29 Ağustos 2022 14:04

  • LC Waikiki Meta Store’da müşteriler, kadın, erkek, çocuk ve bebek kategorilerinde 120’den fazla ürünü üç boyutlu modelleriyle inceleyerek alışverişlerini gerçekleştirebilecek ve satın aldıkları ürünleri adreslerine teslim alabilecek.


  • LCWaikiki’nin dijitalden sorumlu üst düzey yöneticisi (CDO) Şerafettin Özer’in verdiği bilgilere göre, bu süreç dört ay önce yapılan bir çalıştay ile başlamış. “Her konuyu masaya yatırdık. Platformları inceledik. Avatarları ve dokunma hissi gibi detayları inceledik. Sonuçta alışveriş deneyimini de sunabileceğimiz ve farklı okazyonlarla bir deneyim kurgulayacağımız bir oyun hayata geçirdik” diyor ve ekliyor: “Gelişmelerle birlikte bunu daha farklı platformlara da taşıyacağız.”


  • Metastore içerisinde ana bölümle birlikte Waikiki Sahili, Anime, Masal Diyarı ve Pijamasal adlarındaki temalı alanlarda ürünler sergileniyor. Buradaki üç boyutlu ürünler LC Waikiki’nin kendi bünyesindeki tasarımcıların elinden çıkma.

  • Metastore’un temelinde deneysel bir yaklaşım olduğunu belirten Özer, buradaki öğrenimlerin birçok farklı alanda da değer katabileceğini vurguladı. “Buradan bir iş kolu çıkar mı henüz bilmiyoruz ama bize birçok alanda yetkinlik sağlayan bir süreç oluyor.”

  • Metastore, Unreal Engine kullanılarak geliştirilmiş; geliştirme LCWaikiki’nin iç kaynaklarıyla yapılmış. Bu süreçte 16 kişilik çekirdek ekibin yanı sıra mağaza, pazarlama gibi müşteriye dokunan farklı bölümlerden de katılımcılarla deneyim mümkün olduğunca zenginleştirilmeye çalışılmış.


  • Metavese üzerinde mağaza açma konusunda, dünyanın önde gelen markaları önemli adımlar atıyor. Bugün Nike, Zara, Burberry, Tommy Hilfiger gibi markalar metaverse üzerinde faaliyetlerini geliştirerek daha geniş kitlelere ulaşmanın yollarını arıyorlar.

  • Metaverse üzerinde e-ticaretin potansiyeli oldukça yüksek görülüyor. Danışmanlık şirketi McKinsey’nin yayımladığı bir rapora göre, metaverse üzerindeki e-ticaretin toplam değeri 2030 yılında 2,6 trilyon dolara ulaşabilir. LC Waikiki’nin Metastore mağazasında e-ticaret entegrasyonu tamamlanmış durumda. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk