Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Latin Amerikalı Ripio’dan Ön Ödemeli Kripto Kartı

Kripto şirketi Ripio ön ödemeli kart çıkartıyor. Kullanıcılar kart ile hem Brezilya Real’i hem de kripto para üzerinden ödeme yapabilecek.

24 Ağustos 2022 12:11

Güncellenme: 24 Ağustos 2022 13:29

Latin Amerikalı kripto şirketi Ripio, Brezilya’da ödemelerin kripto para ile yapılabileceği ön ödemeli bir banka kartı çıkartıyor. Şirketin CEO’su Sebastian Serrano, CoinDesk’e yaptığı açıklamada kartı kullananların ödül olarak Bitcoin kazanabileceklerini de açıkladı.


Şirket, Visa iş birliğinde geliştirilen kartlardan yıl sonu itibarıyla piyasaya 250 bin adet sürmeyi planlıyor. Ürün, şirketin Brezilya’daki 1 milyon müşterisine sunulacak. Ayrıca kartın dijital bir versiyonu da bulunuyor.


Şirketin yaptığı açıklamaya göre, müşteriler bu kartı kullanarak Brezilya reali ve platformda listelenen 28 kripto para üzerinden ödeme yapabilecekler. Bunun yanında Serrano, Bitcoin dışındaki diğer kripto paralardan da ödüller koymayı planladıklarını açıkladı.


Şirket, kartı bu yıl içinde Arjantin’de de çıkarmayı hedefliyor. Hatta şirketin faaliyette olduğu Uruguay, Kolombiya, Meksika ve İspanya da buna dâhil olabilir.


Ripio, Brezilya’da kendi markası ve kripto borsası BitcoinTrade altında faaliyet gösteriyor. BitcoinTrade, Ripio tarafından Ocak 2021’de satın alınmıştı. O dönemde BitcoinTrade’in 300 bin kullanıcısı vardı. Serrano, 2022 sonunda BitcoinTrade’in isminin de Ripio olacağını söylüyor.


Ripio Brezilya’da Mercado Coin adlı bir kripto paranın geliştirilmesi üzerinde çalıştı. Bu kripto para, geçen hafta Latin Amerika’nın en büyük e-ticaret şirketlerinden Mercado Libre tarafından piyasaya sunuldu. Serrano, bunun Latin Amerika’da büyük bir şirketin kriptoyla bütünleşmesinin ilk önemli projesi olduğunu, bu örneklerin daha da artacağını belirtti.


Ripio, Temmuz ayında da Ripio Portal adı verilen bir Web3 cüzdanı çıkardı. Bu cüzdan kullanıcıların merkeziyetsiz uygulamalar ile merkeziyetsiz finans protokollerine bağlanmalarını, ayrıca NFT’ler satın almalarını sağlıyor.

Ripio’nın şu anda 3,5 milyon kullanıcısı bulunuyor. Şirket 2022 bitmeden Şili’de de faaliyete geçmeyi, ayrıca Peru Ekvador, Bolivya ve Paraguay’da ofis açmayı hedefliyor.


Brezilyalı borsa Mercado Bitcoin ise 3,8 milyon kullanıcıyla piyasada lider konuma bulunuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Andrés Engler

Andrés Engler, Latin Amerika kripto ekosistemini takip ettiği Arjantin merkezli bir CoinDesk muhabiridir. Aynı zamanda startupların, fonların ve şirketlerin bölgesel sahnesini takip ediyor. Çalışmaları diğer medyanın yanı sıra La Nacion gazetesinde ve Monocle dergisinde yer aldı. Arjantin Katolik Üniversitesi'nden mezun.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Kripto Borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya Dava Açtı

5 Haziran 2023 19:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk