Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Lane, Kripto İçin Yakın Vadede Acı Görüyor, Ancak Bitcoin Kredisinde Boğa Tavırlı

Silvergate, güçlü risk yönetimiyle rakiplerinden daha iyi performans göstererek ikinci çeyrekte yüksek kâr elde etti.

25 Temmuz 2022 08:53

Güncellenme: 25 Temmuz 2022 12:05

Kripto odaklı banka Silvergate Capital'e göre, dijital varlık endüstrisini çok sert vuran ayı piyasası henüz bitmedi ve önümüzdeki birkaç çeyrekte biraz daha acı görebilir.


Silvergate CEO’su ve eski TradFi bankacısı Alan Lane CoinDesk’e verdiği bir röportajda “Kripto sektörü, önümüzdeki birkaç çeyrekte bazı borsalar ve kripto fonları için hala birkaç acı dalgası yaşayabilir, ancak bunların hepsi yaşanacak ve sonrasında bir sonraki katalizörün ne olacağını bekleyeceğiz” dedi.


Ancak Lane, dijital varlıkların artan oranlar ve enflasyon baskısı da dahil olmak üzere makro eğilimlerle düştüğü için daha geniş küresel ekonomik sıfırlama göz önüne alındığında, yatırımcıların süregelen kripto fiyat düşüşünü öncekilerle karşılaştırmaması gerektiğini belirtti.


Uzun vadede pozitif


Kriptodaki gerilemeye bakıldığında analistler borsalardan madencilere kadar kripto şirketleri için zayıf bir çeyrek performansı bekliyorlar, ancak Silvergate'in ikinci çeyrek kârı beklentinin üzerinde gerçekleşti.


Bitcoin piyasaları için bir fiyat ölçeği olan Silvergate Exchange Network dolar transferlerinde geçen yıla göre yüzde 34 artış kaydederken, net geliri geçen yıla göre yüzde 85 arttı.


Lane, Silvergate'in ayı piyasasının tuzaklarından kaçınmanın yolunun, bankanın en iyi bildiği şeye sadık kalmak ve FOMO'yu takip etmemek olduğunu söylerken “Gerçekten kendi şeridimizde kalmaya çalışıyoruz ve son modayı izlemiyoruz, fakat gerçekten sadece iyi yaptığımız şeye odaklanıyor ve sadece müşterilerimiz için sorunları çözüyoruz" dedi.Yatırım bankası Canaccord Genuity, risk yönetiminin Silvergate'in ikinci çeyrek sonuçlarına önemli bir katkıda bulunduğunu düşünüyor. Canaccord hisse senedi araştırma analisti Joe Vafi bir yayımladığı notta, “Belki de hikaye için uzun vadede en olumlu şey, kripto fiyat oynaklığına ve daha geniş ekosistemdeki bulaşmaya rağmen hiçbir kredi zararına yol açmayan bir risk yönetimi programıydı” dedi. 


Bitcoin kredisi


Kaldıraçlı kripto bağlantılı finans kurumlarının son zamanlardaki çöküşlerinin sürdüğü bir ortamda Lane, borç verme programı için bitcoin kullanma konusunda olumlu olmayı sürdürüyor.


Lane, “Bitcoin'e karşı borç vermekle kesinlikle ilgileniyoruz. Bunun şimdiye kadar yaptığımız en iyi kredilerden biri olduğuna inanıyoruz ve bunu büyütmeye devam etmek istiyoruz” dedi.


Yakın zamanda Silvergate , iş zekası firmasının daha fazla bitcoin satın alabilmesi için SEN Kaldıraç programınıMicsoStrategy firmasına 250 milyon dolarlık vadeli kredi olarak kullanmıştı. 


Diem lansmanı


Silvergate, Ocak ayında teknolojiyi ve diğer varlıkları Meta Platforms'un (eski adıyla Facebook) ilk olarak Haziran 2019'da Libra olarak açıklanan stablecoin projesi Diem'den satın almıştı.


Canaccord'dan Vafi, "Ayrıntılar fazla olmasa da, Diem'den alınan varlıklar gerçekten de e-ticaret için stabil bir coin için sağlam bir platform sağlıyor ve hem ödeme platformlarından hem de tüccarlardan gelen isteğin zamanla güçlü olabileceğine inanmaktan başka bir şey yapamıyoruz" dedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in Son Rallisi Mart Ayındaki Kırılmadan Çok Farklı, Peki Neden?

7 Haziran 2024 12:08

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk