Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

KyberSwap Hacker’ına Yüzde 10'luk Prim Teklif Edildi

Pazarlıklara “tamamen dinlendiğinde” başlayacağını söyleyen saldırgandan hâlâ haber alınamadı.

24 Kasım 2023 12:38

Güncellenme: 24 Kasım 2023 14:40

Merkeziyetsiz borsa (DEX) KyberSwap'ı işleten merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO), 22 Kasım'da 50 milyon dolar çalan saldırgana ulaşarak pazarlık yapmak istediklerini bildirdi.Platformun likidite havuzlarını (LP’ler) hedef alan saldırı öncesinde yaklaşık 80 milyon dolar olan kilitli toplam değer (TVL), istismarın ardından 7,78 milyon dolara düştü.


DAO’nun hacker’a gönderdiği mesaj şu şekilde: “En sofistike hack’lerden birini gerçekleştirdiniz ve ekibimiz bunu gözden kaçırdı. Tüm kullanıcı fonlarının güvenli bir şekilde iade edilmesi için fonların yüzde 10’unu teklif ediyoruz.”


KyberSwap, fonların iadesi için UTC saat dilimiyle 25 Kasım 06.00’ya kadar süre verdi. Ancak, pazarlıklara “tamamen dinlendiğinde” başlayacağını söyleyen saldırgandan hâlâ haber alınamadı.


Saldırganların kodlardaki karakter dizilerini kullanarak merkeziyetsiz finansın açıklarıyla dalga geçmeleri yaygınlaşmaya başladı.


DefiLlama verilerine göre, yalnızca bu ay merkeziyetsiz finans (DeFi) hack’leri dolayısıyla çalınan varlıklar 290 milyon dolara ulaştı. Yıl bazında ise bu rakam 1,2 milyar dolar.


Daha Fazla Oku

    kyberswapdaodefiDEXhack

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk