Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Küresel Kripto Borsa Coincall, Türkiye Pazarına Açılıyor

Türkiye'nin kripto para piyasalarındaki lider potansiyeline güvenen küresel platformlara bir yenisi eklendi. Küresel kripto opsiyon ticareti ve vadeli işlem platformu Coincall, Türkiye pazarına giriş yaptı.

9 Nisan 2024 12:22

Güncellenme: 9 Nisan 2024 12:28

Kripto adaptasyonu açısından Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesine liderlik eden ülkelerden biri olan Türkiye'nin potansiyeline güvenen küresel platformlara bir yenisi eklendi. Coincall, Türkiye pazarına girdi. 


Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Coincall Coincall MENA, CIS ve Türkiye Müdürü Muhammed Kasım, “Coincall, bu hamleyle kripto ticaretin tam potansiyelini herkese anlaşılır ve erişilebilir kılarak açığa çıkarma taahhüdünü Türkiye’ye taşıyor. Coincall’un kısa sürede güvenilir ve benzersiz kullanıcı deneyimine odaklanan bir kripto opsiyon ve vadeli işlem platformu arayan kıdemli yatırımcıların dikkatini çekeceğine inancımız tam” dedi.


En büyük altcoin opsiyon borsası

CoinMarketCap verilerine göre 165 milyon doları aşkın 24 saatlik işlem hacmiyle inovatif ve yenilikçi kripto türev platformları arasında dikkat çeken Coincall, Türkiye pazarındaki potansiyeli değerlendirme ve ülkeyi büyüme yolculuğunun merkezine yerleştirme adımları atan küresel platformların sonuncusu oldu. 0'a kadar düşük spread ile opsiyon ticareti deneyimi sunduklarını dile getiren Muhammed Kasım, 


"Opsiyonlar, sürekli ve vadeli işlemler denince son dönemin en yenilikçi platformlarından biri olan Coincall, en büyük altcoin opsiyon borsası olma unvanını taşıyor. Kripto türev ticaretinde dokuz yıllık deneyimiyle öne çıkan, JPMorgan, Binance, OKX, Bybit gibi hem geleneksel hem de dijital varlık şirketlerinde tecrübe kazanan bir ekip tarafından kurulan Coincall, Türkiye’de de güçlü bir ekiple faaliyet göstermeye başladı. Kullanıcı varlıklarını birebir karşılığıyla korumak için üçüncü taraflarla çalışan ilk merkezi türev borsası olan Coincall, Bitcoin, Ethereum, Solana gibi amiral gemisi kripto para birimlerinin yanı sıra Kaspa, Dogecoin gibi kripto para birimlerinin türevlerini ve onlarca popüler altcoin’in vadeli işlemlerini gerçekleştirebilme olanağı sunuyor” diye konuştu.


Ekosistem token’ı $CALL ile türev ticaretini ileri taşıyor

Coincall ekosisteminin büyümesinin arkasında $CALL isimli ekosistem token’larının olduğuna dikkat çeken Muhammed Kasım, “Coincall ekosistemi merkezi borsa, 2024 içinde hayata geçirmeyi planladığımız merkeziyetsiz borsa ve türev ticaretini bir sonraki aşamaya taşıyan yerel token $CALL’dan oluşuyor. Solana blokzincirine inşa edilen kripto para birimi $CALL, Coincall ekosisteminde önemli bir rol oynuyor. $CALL, toplulukla kurduğumuz işbirliğinin de güçlü bir simgesi. Bugün merkezi borsamızda işlem ücretlerinde avantajlar sağlayan $CALL, ilerleyen dönemde zincirler arası sınırsız ticaret potansiyeli sunacak olan merkeziyetsiz borsada da gas fee maliyetlerini yatırımcı dostu hâle getirecek” ifadelerini kullandı. 


Türk yatırımcısı daha gelişmiş ve sofistike ürünler hak ediyor

Spot piyasalara yönelen kurumsal ilginin ardından volatilitenin arttığını, aksi durumda da piyasadaki hareketliliğin azaldığını ve her iki senaryonun da yatırımcılardaki heyecanı düşürdüğünü hatırlatan Coincall MENA, CIS ve Türkiye Müdürü Muhammed Kasım, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: 


“2024, deneyimli kripto para yatırımcılarının yeni, sofistike ve gelişmiş ürünlere yöneleceği bir yıl olacak. Türkiye, kripto benimsemesi açısından bölgesinin lider ülkelerinden biri. Türk yatırımcılar da haliyle spotun ötesinde daha özel ve gelişmiş ürünler arıyor. Coincall’u Türkiye’de kripto türev ve vadeli işlem ticaretinin kilidini açan, ülkeyi kripto ticaretindeki başarılarıyla devler ligine yazdıran bir borsaya dönüştürmek için çalışacağız. Spot işlem olanağının yanı sıra, gelişmiş opsiyon ve vadeli ticaret ürünlerini erişilebilir deneyimlerle sunan Coincall ile Türk kripto yatırımcılarının beklentilerine yanıt vereceğiz. 0’a yakın spread ücretleri ve türev ürün seçeneğiyle Coincall, anlaşılır platformu ve sıfırdan ticaret rehberliği sunan içerikleriyle, Türkiye'deki kripto ekosistemini türev ve vadeli işlemlerle yakınlaştıracak."


Daha Fazla Oku

    CALLCoincallTürkiye pazaraKripto Türkiye

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk