Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Kurumsal İş Birlikleri Kriptonun Kullanım Alanlarını Genişletiyor

Gate TR Ülke Müdürü Kafkas Sönmez kripto dünyasının kurumsal dünya ile işbirliklerini değerlendirdi

20 Ocak 2023 13:14

Güncellenme: 20 Ocak 2023 14:33

Kripto dünyasındaki gelişmelerle birlikte kurumsal yapıların bu alana olan ilgisi artıyor. Gate TR Ülke Müdürü Kafkas Sönmez, bu ilginin olası sonuçlarını değerlendirdi. Amerikan teknoloji devi Amazon ile AVAX arasında gerçekleştirilen iş ortaklığını örnek veren Kafkas Sönmez, “Böylesi iş birlikleri piyasalarda faaliyet gösteren kripto para borsalarının geleceği adına olumlu yönde değerlendiriliyor. Bu kapsamda yapılan anlaşmalarla birlikte hem bireysel kullanıcılar hem de kurumsal şirketler çeşitli avantajlardan ve ayrıcalıklardan faydalanıyor. Tüm bunlar, yalnızca blockchain teknolojisinin kullanımının artmasını veya benimsenmesini desteklemekle kalmıyor. Aynı zamanda ekosistemin kullanım alanlarını da genişletiyor.Bankaların stablecoinleri bireysel kullanıcıyı teşvik ediyor

Kurumsal iş birlikleri sayesinde kullanıcılara kripto ile ödeme imkânı sunulmasının kriptoların günlük hayata entegrasyonunda önemli rol oynadığını belirten Kafkas Sönmez, “Son dönemde kripto para platformları ile büyük markalar arasında yapılan sponsorluk anlaşmaları da kripto paraların kullanımının yaygınlaşmasını hızlandırıyor. Ekosistemdeki yoğunluğun artmasıyla birlikte gelecekte daha fazla kurumsal ortaklık göreceğimizi söylemek mümkün. Ayrıca, yine bu dönemde dijital inovasyonu teşvik etmek amacıyla bankalar tarafından oluşturulan stablecoinleri gördük. Bu sayede bireysel kullanıcılar piyasaları daha yakından tanıma fırsatını yakalıyor. Önümüzdeki dönemde yapılacak yeni anlaşmalar ekosistemdeki yatırımcı sayısının ve kripto okuryazarlığının artmasına sebep olabilir” diyor.


Daha Fazla Oku

    Gate TRAmazonblokzinciri

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk