Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

KuCoin’den Kurumsal Dijital Varlık Şirketiyle İş Birliği

Yapılan basın açıklamasına göre söz konusu iş birliğiyle “dijital varlıklara kurumsal erişimin kolaylaştırılması ve kullanıcı tabanının yeteneklerinin daha da genişletilmesi hedefleniyor”

12 Eylül 2022 10:18

Güncellenme: 12 Eylül 2022 13:57

Seyşeller merkezli kripto para borsası KuCoin’den yapılan basın açıklamasına göre kurumsal dijital varlık trade platformu Talos’la iş birliğine gitti.


Geleneksel taraftaki kurumsal trading (alım-satım) teknolojisinin güvenlik, ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve kullanılabilirlik gibi özelliklerini dikkate alarak dijital varlık piyasaları için özel yazılımlar geliştiren Talos’un aralarında Fidelity, Citi, BNY Mellon, Wells Fargo ve General Atlantic'i içeren ciddi bir yatırımcı tabanı bulunuyor. 2020'deki lansmanın ardından kullanıcı tabanını 20 milyonun üzerine çıkaran Talos, geçen yılki işlem hacimlerinde ise 20 kat artış sağlamış durumda. Öte yandan bu yıl içinde yüzde 400 oranında bir personel artışı planlayan şirket, geçtiğimiz günlerde Seri B yatırım turunda 1,25 milyar dolar değerleme üzerinden 105 milyon dolarlık yatırım aldı.


İş birliği hakkında değerlendirmelerde bulunan Talos Kurucu Ortağı ve CEO'su Anton Katz, “Dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesi küresel ölçekte hız kazanıyor. Uzun vadede tüm pazarların dijital varlık raylarında işlem görmesini vizyon olarak kabul ediyoruz ve ayrıca geleceği bugünden inşa etmekten heyecan duyuyoruz” diyor.


Kripto piyasasına kurumsalların ilgisini yorumlayan KuCoin CEO'su ise Johnny Lyu, “KuCoin, kurumların kripto para piyasasına artan katılımı ışığında, pazara girişlerini ve işlem yapmalarını kolaylaştıran gerekli teknolojileri sağlayan projeler ve şirketleri desteklemeye odaklanıyor. Talos, piyasa katılımcılarının likidite hedeflerine, alım-satım/yatırım araçlarına, analitiklere ve diğer hizmetlere olan bağlantılarını geliştiren yazılımlar geliştiriyor. KuCoin olarak bu iş birliğine çok değer veriyoruz ve hem taraflara hem de genel olarak piyasaya fayda sağlayacağını düşünüyoruz” diye konuşuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk