Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

KuCoin, wLUNA Tokenlarına Maruz Kalmadığını Söyledi

Kripto borsasının CEO'su Johnny Lyu, söylentileri "oldukça rahatsız edici" olduğunu belirtiyor.

28 Temmuz 2022 10:31

Güncellenme: 28 Temmuz 2022 13:11

Kripto borsası KuCoin, Terra ekosisteminin Mayıs ayı ortalarında çöküşünden sonra şirketin olası iflas ile karşı karşıya kaldığı hakkındaki konuşmaların ortaya çıkışından sonra luna tokenlarına maruz kaldığını reddetti.

 

Otteroooo, her ne kadar da wLuna kullanıcılarına para yatırma veya çekme hizmetleri sunmasa da KuCoin'in wLuna'yı tuttuğunu iddia etti. Bu, otterooo'ya göre, KuCoin'in değerini büyük ölçüde kaybeden bir token tuttuğu için büyük kayıplar aldığı anlamına geliyordu.

 

Bununla birlikte, KuCoin CEO'su Johnny Lyu bu haftanın başlarında bir blog yazısında, borsanın daha önce ERC-20 LUNA'yı desteklediğini ve hizmetin Mayıs ayında askıya alındığını söyledi. Lyu, borsanın Ocak 2021 ile Mayıs ayları arasındaki bir süre boyunca kullanıcılara wLuna sunduğunu açıkladı, ancak eski luna tokenlarının varlığı sona erdikten sonra tokenları değiştirdi böylece wLuna varlıkları için bir gerekçe sağlandı.

 

Lyu,"KuCoin cüzdanlarındaki çoğu fon KuCoin'e ait değildir; onlar bizim kullanıcılarımıza ait," dedi.  Sözlerine şu cümleyle devam etti, "Bir LUNC cüzdanına sahip olmak, bir şirket olarak KuCoin'in çok sayıda LUNC tokenı tuttuğu anlamına gelmez ve eminim ki fark açıktır".

 

Lyu ayrıca, KuCoin'in son 150 milyon dolarlık bağış toplama turunun Luna ile hiçbir ilgisi olmadığını ve sermayenin mevduat sahiplerine ödeme yapma ihtiyacıyla ilgili olmadığını belirtti.

 

CoinDesk'e konuşan Lyu, kripto topluluğunun büyük bir kısmının Twitter'da dolaşan söylentileri ciddiye aldığını görmenin "oldukça rahatsız edici" olduğunu söyledi.

 

"Sektördeki kurucular böyle bir olayın gerçekleştiğini görmek istemiyorlar" diyen Lyu, mevcut piyasa durumunun "şüphe uyandırdığını ve buna eğilimli olanları anladığını" da sözlerine ekledi.

 

Sonuç olarak, KuCoin Salı günü topluluk üyelerine ve kripto kullanıcılarına doğru bilgi sağlamak ve söylentileri başlatanlara karşı yasal işlem başlatmak için bir eğitim girişimi olarak bir "Anti-FUD Fonu" başlattı. (FUD korku, belirsizlik ve şüphe anlamına geliyor.)

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk