Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

KuCoin İtibari Paralarla Yapılabilen Kripto Trading Hizmeti Sunacak

KuCoin, itibari paralarla kripto paralar arasında ağ geçidi hizmeti sunan Legend Trading’le iş birliğine gidiyor.

23 Eylül 2022 15:25

Güncellenme: 23 Eylül 2022 16:36

Seyşeller merkezli kripto para borsası KuCoin tarafından yapılan basın açıklamasına göre, borsaya yapılan para transferini kolaylaştırmak adına şirket, itibari paralarla kripto para arasında ağ geçidi hizmeti sunan Legend Trading’le iş birliğine gidiyor.


Basın açıklamasında “KuCoin, Legend Trading'i entegre ederek kullanıcılarıma sıfır ücretle sorunsuz bir fiat on-ramp ödeme deneyimi sunacak. Müşteriler USD, EUR, AUD, JPY gibi para birimlerinin bankadan transferiyle kripto para alıp satabilecek” ifadeleri yer alıyor.


Legend Trading kripto para borsalarının, cüzdanların, bankaların ve NFT platformlarının müşterilerinin banka havaleleri ve kredi/banka kartlarıyla kripto alıp satmalarını sağlamak için itibari paralardan kriptoya ağ geçidi sunan bir şirket. USD, EUR, GBP, AUD, CAD, CHF ve JPY gibi yedi farklı itibari parayı destekleyen Legend Trading, 700'den fazla kurumsal müşterisiyle yıllık 10 milyar doların üzerinde bir işlem hacmine ulaşıyor.


Yeni iş birliğiyle “kullanıcıların kripto dünyasına girme eşiğini düşürmeyi ve fiat paralardan kripto paralara daha iyi bir işlem hizmeti sunmayı amaçladıklarını” belirten KuCoin, “Legend Trading’in entegrasyonuyla kurumsal düzeyde trading hizmeti, itibari paradan kriptoya rekabetçi fiyatlandırma ve sıfır ücretli derin likidite gibi avantajlar sunmayı hedeflediklerinin” altını çiziyor.


 Söz konusu iş birliği hakkında değerlendirmelerde bulunan KuCoin CEO'su Johnny Lyu, “Fiat on-ramps, kriptoya yeni başlayanlar için bir ilk adımlardan biridir. KuCoin, yeni kullanıcıların kolaylıkla kripto satın almalarını sağlamak için şu anda 50'den fazla itibari para birimini ve VISA, PayPal, Mastercard gibi 70'in üzerinde ödeme yöntemini destekliyor. Legend Trading ile kurduğumuz ortaklık, kripto topluluğumuza daha fazla trading seçeneği sunacak ve KuCoin'in küresel erişilebilirliğini genişletmesini sağlayacak” diye konuşuyor.


"Çözümümüz kripto paraların geniş çapta benimsenmesini hızlandıracak"

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasında Legend Trading’in Operasyon Direktörü Curtis Wang’in görüşlerine de yer veriliyor: “İtibari paradan kriptoya ağ geçidi sunarak hizmetlerimizi çok daha büyük perakende kullanıcı pazarına taşıyoruz. Çözümümüzün büyük kurumlara yardımcı olacağını ve nihayetinde kripto paraların geniş çapta benimsenmesini hızlandıracağını umuyoruz” diye konuşuyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk