Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kriptonun Vergilendirilmesi için Yasa Tasarısı Sunuldu

Avrupa Parlamentosu’nda kripto varlıkların vergilendirilmesi için bir yasa tasarısı sunuldu.

24 Ocak 2023 15:19

Güncellenme: 24 Ocak 2023 18:06

Avrupa Parlamentosu’nda milletvekilleri, kripto varlıklara yönelik bir vergiye ilişkin yasa tasarısı sundu.


Tasarıda yer alan opsiyonlarda yatırımcıların sermaye kazançlarının, yapılan işlemlerin ve madencilik işlemlerinin vergilendirilmesi yer alıyor.


Fransız milletvekili lawmaker Valérie Hayer ve Portekiz sosyal demokrat José Manuel Fernandes tarafından hazırlanan raporda Avrupa’nın 170 milyar euro’luk bütçesine katkı sağlama amacıyla kripto varlıklara ilişkin bir vergi getirilmesini öneriyor. Raporda ayrıca kripto varlıkları AB düzeyinde vergilendirmenin, yüksek orandaki hareketliliği ve uluslararası boyutları göz önüne alındığında ulusal düzeyde vergilendirmekten daha verimli olacağı vurgulanıyor.


Avrupa Parlamentosu’ndaki diğer milletvekilleri, bu tasarıda değişiklik yapılmasına dair taleplerini 2 Şubat’a kadar iletebilecekler. Parlamentoda 705 milletvekili bulunuyor.


Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyelerinden Fabio Panetta, daha önce kriptonun çevresel maliyetlerinin de vergilendirilebileceğini belirtmişti. Panetta, özellikle Bitcoin oluşturmak için proof of work teknolojisini kullanan madencilik işlemlerine işaret etmişti.


Daha Fazla Oku

    vergikriptoAvrupa ParlamentosuAB

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Chainbase, Omnichain Veri Ağını Büyütmek için 15 Milyon Dolar Topladı

19 Temmuz 2024 13:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk