Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“Kriptonun Geleceği Bireysel Saklama ve Düzenlemeye Dayanacak”

Kraken’ın COO’su Dave Ripley, kripto paranın geleceğini tartışıyor.

24 Kasım 2022 09:53

Güncellenme: 24 Kasım 2022 14:05

Kripto borsası Kraken’ın COO’su Dave Ripley, kripto paranın geleceğinin bireysel saklamaya ve düzenleyici standartlara dayanacağını söyledi.


Şu anda kripto borsası Kraken’ın COO'su pozisyonunda bulunan ve CEO Jesse Powell'ın istifasından sonra onun yerini alacak olan Dave Ripley, CoinDesk TV'nin First Mover programında Kraken'ın bireysel saklamayı desteklediğini söyledi.


Ripley, FTX'in çöküşünden sonra kendi borsasına nasıl güvenilebileceğine yönelik bir soruya, “Sistem için çok kritik şeylerden biri, dijital formatta kendi varlıklarınızın kontrolünü sağlayabileceğiniz tek yer olması” cevabını verdi.


Ripley’in bakış açısına göre, müşteri güvenini sürdürmek hiç kolay değil. FTX’in müşterilerine ait fonları kötüye kullanması, son dönemde oldukça sık gündeme gelen rezerv kanıtı ihtiyacını daha fazla gündeme getirecek. Bu konuda Ripley, “Kişiler, üçüncü taraflara güvenmek yerine kanıt isteyecekler” yorumunu yaptı.


Ripley, Kraken'ın bu yıl iki rezerv kanıtı gerçekleştirdiğini ve 2023’ün başında yebi bir tane daha olacağını söyledi.


Ripley’e göre, merkezi platformlarla düzenleyiciler arasındaki ilişki FTX olayı sayesinde değişebilir fakat bu henüz görülmüş değil. Çünkü Sam Bankman-Fried’ın düzenleyicilerle olan yakın bağları hem DeFi’a hem de kripto paranın ideallerine zarar verdi.

 


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
P2 Ventures, Polygon Ekosistemindeki Girişimcilere 50 Milyon Dolar Taahhüt Etti

17 Nisan 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk