Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kriptonun Benimsenmesi 2022’de Yavaşladı Ama Hala 2021 Öncesi Seviyelerin Üzerinde

Chainalysis'in "2022 Kripto Para Birimi Coğrafyası" raporu yayımlandı.

21 Ekim 2022 09:28

Güncellenme: 21 Ekim 2022 12:50


Blok zinciri analiz firması Chainalysis’in yaptığı araştırmaya göre, kripto para biriminin benimsenmesi, bu yıl, ayı piyasasının başlamasından itibaren önemli oranda yavaşlarken hala 2021’den önceki seviyelerin üzerinde gerçekleşiyor.


Küresel endeks puanına göre, kripto benimsemesi, 2021 yılının ikinci ve dördüncü çeyreğindeki en yüksek seviyelere oranla 2022'nin ilk iki çeyreğinde yavaşlarken ilk boğa piyasası öncesindeki seviyelerden daha yüksek kaldı.


Chainalysis'in yayımladığı 2022 Kripto Para Birimi Coğrafyası Raporu'nun devamında ise, kriptonun en çok kullanıldığı 20 ülkeden 18'inin, kripto para biriminin havale göndermek ve yüksek enflasyona karşı tasarruflarını koruyabilmek için kullanıldığı düşük ve orta gelirli ülkeler olduğu ortaya çıktı.


Raporun özeti, düşük ve orta gelirli ülkelerde yaşayan insanların temel günlük finansmanlarını gerçekleştirebilmek için güvendikleri bitcoin'in kriptoya öncelikli giriş noktası olarak kullanıldığı bir istatistiği de ortaya koyarken DeFi, daha gelişmiş ekonomilerde hem daha sofistike bir finansal işlem aracı hem de bir yatırım fırsatı olarak hız kazanıyor.


DeFi’ın benimsenmesi, kripto işlem hacminin yüzde 37 olduğu Kuzey Amerika’da ve yüzde 31’le Batı Avrupa’da en yüksek seviyesini gördü.


 


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk