Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Yılı 2024 için Gracy Chen’den Açık Mektup

Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget’in Genel Direktörü Gracy Chen, 2024 yılında kripto piyasasına yön verecek büyük olayların özetini kaleme aldı.

9 Ocak 2024 11:13

Güncellenme: 9 Ocak 2024 11:23

Chen notlarında 2023'e dair görüşlerini paylaşıp 2024 ile ilgili öngörülerini ekleyerek görüşlerini paylaştı: “Zaferler, mücadeleler ve heyecan verici gelişmelerle dolu bir yıl olan 2023’e veda ederken, piyasadaki önemli pozisyonumuzu kullanarak 2024 yılında kripto piyasasına yön verecek büyük olayların bir özetini kaleme almak istedim. Tıpkı 2022 gibi, bu yılda heyecan doluydu. Piyasa, FTX’in çöküşünün yarattığı boşluktan çıkarken ve endüstrideki güvenlik ile düzenleyici çerçevelerin yarattığı belirsizlikler devam ederken bile her şeyin tam manasıyla karanlık ve boğucu olduğunu söylemek yanlış olur. BTC spot ETF’lerinin sahneyi alması ve genel BTC ekosisteminin potansiyelini katlaması ile daha önce eşi benzeri görülmemiş zaferlere şahit olduk.” 


2023’te piyasa 

 • 2023 başında Silicon Valley Bank ve Signature Bank’in çöküşü, geleneksel finans sektörünün kripto paralara bakış açısında ciddi bir etki bıraktı. Bu olaylar geleneksel bankacılık sistemlerinin zayıflıklarını açığa çıkarırken, diğer yandan kripto varlıklara talebin artmasına sebep oldu.

 • 2023 boyunca, aralarında Blackrock ve Fidelity’nin de bulunduğu bir grup gibi geleneksel varlık yönetimi devi Bitcoin Spot ETF’lerine başvuru yaptı.

 • BTC ekosistemi 2023 sonunda patlayıcı bir büyüme gösterdi. ORDI ve SATS gibi BRC tokenleri de büyük borsalarda listelenerek devasa fiyat hareketlerine sebep oldu.

 • 2023, yükseliş ve düşüşlerin sık görüldüğü, sürekli olarak evrim geçiren bu endüstride öğrenim ve adaptasyonun yüksek olduğu bir yıl oldu. 

2023’te Bitget


 • Bitget, uyumluluk ile yenilikçilik arasındaki dengeyi tutturmak adına dahil olabildiği ve destekleyebildiği her gelişmenin arkasındaydı.

 • Esnek iş stratejimiz ve sağlam yönetimimiz bize piyasa dalgalanmalarından faydalanma ve dayanıklı kalma lüksünü sağladı.

 • 2023 yılında attığımız adımlar sayesinde spot işlem hacimlerinde %94 gibi büyük bir yükseliş gördük. Ek olarak, bu yıl 355 yeni kripto varlık listeleyerek sunduğumuz ürünlerin yıllık sayısında %46 gibi bir artışa şahit olduk.

 • Copy trading ürünümüz piyasa eğilimlerine karşı dahi büyümeye devam etti. Toplam 680.000 takipçisi olan 130.000’i aşkın Elit Trader’a sahibiz. Kopyalanan işlemlerden elde edilen gelir 450 milyon doları aştı ve bununla birlikte Elit Trader’larımız normal getirilerinin üstüne 23 milyon dolar daha eklemiş oldular.

 • Bitget ekibi 1.100’den 1.500 kişiye çıkarken kullanıcı sayımız da 8 milyondan 20 milyona yükselerek büyük bir patlama yaşadı.

Düşüşteki Piyasalarda Stratejik Hamleler ve Yatırımlar

 • 2023, gelecek piyasa büyümesine hazırlanma ve akıllı hamleler yapma yılıydı. Piyasa duyarlılığındaki spekülasyon ve heyecan hali yerini rasyonelliğe bırakırken, daha net ve değerli yatırım olanakları ortaya çıktı.

 • Artık Bitget Wallet olan BitKeep’e yaptığımız 30 milyon $ değerindeki yatırım, merkezi finanstan merkeziyetsiz finansa doğru stratejik geçişimizin ilk adımıydı.
   
 • Merkeziyetsiz Finansı (DeFi) kucaklayarak, merkezi aracılardan bağımsız finansal hizmetlere yönelik taleplere yanıt veriyor ve hızla evrim geçiren kripto piyasasında uzun vadeli bir başarıya doğru ilerliyoruz.

 • Stratejimiz aynı zamanda Bitget Web3 Fonu ve EmpowerX Fonu etrafında dönüyor ve bu fonların ikisi de ayrı ayrı 100 milyon $ değerinde. Web3 Fonu, Web3 dostu yatırım sermayelerine ve öne çıkan Web3 projelerine odaklanırken EmpowerX Fonu ekosistemimizi büyütebilecek bölgesel borsalar, veri analiz firmaları, medya ve diğer kuruluşlardaki yatırım fırsatlarına odaklanıyor.

Daha Fazla Güvenlik, Daha Yüksek Uyumluluk

 •  Bu yıl zorunlu Kimlik Doğrulaması uygulamasını başlatmamız ile güvenlik seviyesi ile uyumluluğu artırarak risk analizlerimizi güçlendirmek ve Bitget’i küresel ve yerel finansal düzenlemelere uygun hale getirmeyi hedefledik.

 • “Trade Smarter” bizim için sadece bir slogandan ibaret değil. Bu bize rehberlik eden bir prensip. Kullanıcılarımız ile birlikte dünyanın en büyük kripto copy trading topluluğunu geliştirmeye devam ediyor, yapay zeka gibi yeni teknolojilerden faydalanıyor ve kripto dünyasının daha akıllı işlemler yapmasını sağlamaya çalışıyoruz.

2024’e dair

 • BRC-20, ARC-20 ve Bitcoin Ölçeklenebilirliği 2024’te dikkat edilmesi gereken ana noktalar olacak. 2024’te Bitcoin ETF’sinin kabul edilmesinin yüksek olasılığı ile bir sonraki yarılanma BTC’nin etrafındaki yeni önemli gelişmeler olacak.

 • 2024 için gelişim stratejimizde uyumluluk, yeni gelişen piyasalar ve Web 3 olarak üç kritik alana odaklanacağız.

Daha Fazla Oku

  BitgetBitcoinEthereum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk