Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Varlık Yöneticisi Valkyrie, Stratejik Fonlamada Sermayesini 11 Milyon Dolar Artırdı

Geleneksel finans devleri BNY Mellon ve Wedbush katılımcılar arasında.

8 Haziran 2022 16:34

Güncellenme: 9 Haziran 2022 10:12

Yönetimi altında son çeyreğin sonu itibariyle 1.2 milyar dolarlık varlık bulunduran Valkyrie Investments, geleneksel Wall Street oyuncuları BNY Mellon ve Wedbush Financial Services ile kripto borsası Coinbase'in risk sermayesi kolunun da dahil olduğu stratejik fonlama turunda destekçilerden 11,15 milyon dolar topladı. 


Nashville merkezli Valkyrie, sekiz protokol kredisi, bir merkezi olmayan finans (DeFi) koruma fonu, üç Nasdaq listesinde yer alan borsa yatırım fonu (ETF) ve bir protokol hazine yönetimi işi sunuyor. Valkyrie'nin XBTO Bitcoin Vadeli İşlemleri Fonu, geçen ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) onay aldı.


Firmanın başlangıçta yatırım tekliflerini reddettiğini belirten Valkyrie'nin kurucu ortağı ve Baş Yatırım Sorumlusu Steven McClurg, CoinDesk’e “Şu anda gerçekten herhangi bir sermaye artırımı beklemiyorduk. (Teklifler) paradan daha çok stratejik ortaklıklarla ilgiliydi” dedi.


Finansmanın diğer katılımcıları arasında ticari banka SenaHill Partners, risk sermayesi fonu Belvedere Strategic Capital ve karbon kredileri için en büyük hedge fonlarından biri olan Clearsky yer alıyor. Valkyrie, Singapur merkezli Zilliqa Capital ve Tayvan merkezli C-Squared Ventures'ın katılımıyla küresel ortaklıklarını da genişletmiş oldu.


Yeni sermaye, dijital varlık alanına daha fazla kurumsal yatırımcı getirmeyi uman Valkyrie'nin teknoloji altyapısını oluşturmaya devam etmesine yardımcı olacak. McClurg, Valkyrie'nin fonlarının çoğu için ana düğümleri (node) ve doğrulayıcıları çalıştırdığı için şirketin stake ve madencilik araçlarına da yatırım yapacağını söyledi. McClurg, mevcut üçüncü taraf stake hizmetlerinin kurumsal düzeyde raporlamayı gerektiği gibi sağlamadığını belirtti. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk