Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Ticaret Platformu Hotbit, Eski Çalışanına Yönelik Cezai Soruşturma Kapsamında Hizmeti Askıya Aldı

Çalışan kişi Nisan ayına kadar platformda görev aldı ve ceza yasalarını ihlal ettiğinden şüphelenilen harici bir projede yer aldı.

11 Ağustos 2022 12:42

Güncellenme: 11 Ağustos 2022 16:46

Hotbit, kripto ticaretini, para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı. Çünkü hukuki süreç devam ederken yetkililer, eski çalışana yönelik cezai soruşturmasından dolayı, firmanın fonlarının bir kısmını dondurdu.

 

Şirket, CoinDesk ile iletişime geçtiğinde yargı yetkisini tanımlamayı reddetti.

 

Söz konusu çalışan, Nisan ayına kadar platform için çalıştı. Hotbit Çarşamba günü, geçen yıl kişinin firmanın yönergelerine aykırı olarak, ceza yasalarını ihlal ettiğinden şüphelenilen harici bir projeye dahil olduğunu söyledi.

 

Şirket, "Hukuki süreç içerisinde, Hotbit'in normal çalışmasını engelleyen bazı Hotbit fonları donduruldu" dedi. "Hotbit, varlıklar üzerindeki dondurulma işlemi son bulduğunda normal hizmete devam edecek." Kullanıcıların varlıklarının güvende olduğu belirtildi.

 

Projede yer almayan birkaç Hotbit üst düzey yöneticisi, soruşturmaya yardımcı olmak için mahkemeye çağırıldı.

 

Web sitesine göre, Hotbit, Hong Kong ve Estonya'da kayıtlıdır ve personelinin çoğu Çin, Tayvan ve ABD'dendir.

 

Yerine getirilmemiş tüm açık emirler kayıpları önlemek için iptal edilecek ve tüm kaldıraçlı borsa yatırım fonu (ETF) pozisyonları 10 Ağustos 12:00 UTC'de değerlerine göre zorla tasfiye edilecektir.

 

CoinMarketCap verilerine göre Hotbit, 24 saatlik işlem hacmi 350 milyon dolar.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
El Salvador’un Bitcoin Yatırımları “Sağlama Alındı”

4 Aralık 2023 18:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk