Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Şirketi Bakkt, Faaliyetlerine Devam Edemeyebileceği Konusunda Uyardı

Şirket, NYSE'nin sahibinin desteğiyle Starbucks müşterilerinin bitcoin ile kahve satın alabilmeleri amacıyla 2018'de tanıtılmıştı.

8 Şubat 2024 09:22

Güncellenme: 8 Şubat 2024 09:26

New York Menkul Kıymetler Borsası'nın sahibi tarafından 2018'de gösterişle tanıtılan kripto platformu Bakkt, faaliyetlerine devam edememe ihtimalini bildirdi.


Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na sunulan belgede, "Nakit ve kısıtlı nakdimizin, başvuru tarihini takip eden 12 ay boyunca faaliyetlerimizi finanse etmek için yeterli olduğunu düşünmüyoruz" ifadelerini kullandı.


Sözcülerine göre Bakkt, bu sorunu hafifletmek adına 150 milyon dolara kadar menkul kıymet satmaya çalışıyor.


Bakkt, Starbucks müşterilerinin bitcoin (BTC) ile kahve satın almalarına imkan tanımak amacıyla büyük türev borsalarına ve NYSE’ye ev sahipliği yapan Intercontinental Exchange tarafından kuruldu. İlk CEO’su, gelecekte ABD Senatörü olarak karşımıza çıkacak olan Kelly Loeffler oldu. 2021’de dijital cüzdanını tanıtan şirket, geçtiğimiz yıl bu faaliyetlerini sonlandırdı. Şirket şu anda kripto saklama ve alım satım hizmetlerine odaklanıyor.


Bitcoin işlemlerinin daha verimli olabilmesi için geliştirilen layer-2 blok zinciri Lightning Network, bitcoin’in gerçek dünya ödemelerinde kullanılabilmesi üzerine çalışsa da bu çabalar çok iyi sonuçlar vermedi.


Daha Fazla Oku

    bakktStarbucksBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk