Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Şirketi 350 Milyon Dolarlık Krediyi Geri Öderken DCG'nin CFO'su Görevden Ayrıldı

Dördüncü çeyrekten itibaren kripto fiyatları yükseldikçe şirketin geliri de arttı.

2 Mayıs 2023 18:18

Güncellenme: 2 Mayıs 2023 19:09

Kripto şirketi Digital Currency Group (DCG), CFO’su Michael Kraines'in Nisan ayında istifa ettiğini ve ilk çeyrekte 350 milyon dolarlık bir üst düzey teminatlı vadeli krediyi tamamen geri ödediğini açıkladı.


Kraines iki yıl önce CFO oldu. Hissedarlara gönderilen bir mektuba göre DCG, yeni bir CFO araştırması için Heidrick & Struggles ile anlaştı ve bu arada finans departmanını Başkan Mark Murphy ve Baş Strateji Sorumlusu Simon Koster yönetecek.


Bir önceki çeyrekten zarar

CoinDesk'in ana şirketi olan DCG bu mektupta yarıca, kripto fiyatları yükseldikçe dördüncü çeyreğe göre %63 artışla ancak yine de bir yıl öncesine kıyasla bir düşüş ile ilk çeyrek gelirinin 180 milyon dolar olduğunu bildirdi. Ayrıca; faiz, vergi, amortisman ve düşme payından önceki düzeltilmiş kazanca göre bir önceki çeyrekten de 6 milyon dolarlık zarar bildirdi.


Şirket, geçen yıl kripto piyasasının çöküşünden ağır darbe aldı ve Genesis borç verme bölümü iflas mahkemesinde sona erdi. DCG, düşen kripto fiyatları ve Genesis'in yeniden yapılandırılması nedeniyle 2022'de 1,1 milyar dolar kaybetti.


DCG, ilk çeyrek performansına dayanarak, Bölüm 11'de kalan Genesis işi hariç olmak üzere, sırasıyla yaklaşık 620 milyon dolar ve yaklaşık 140 milyon dolarlık 2023 gelirine ve vaföküne doğru ilerlediğini söyledi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Restaking Protokolü Kelp DAO, EigenLayer Puanlarına Likidite Sağlıyor

21 Şubat 2024 21:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk