Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Saklama Şirketi Ledger da İşten Çıkarmalara Başladı

Şirket kesintinin sebebi olarak gelir elde etmeyi sınırlayan makroekonomik sıkıntıları gösterdi.

6 Ekim 2023 10:06

Güncellenme: 6 Ekim 2023 10:18

Kripto cüzdan donanım üreticisi Ledger’ın CEO’su Pascal Gauthier, personelinin yüzde 12’sini işten çıkardıklarını açıkladı.


Gauthier, “Makroekonomik sorunlar elde ettiğimiz gelirleri kısıtlıyor” yazdı. “Mevcut piyasa koşullarına ve işletmelerin içinde bulundukları gerçeklere yanıt olarak, küresel iş dünyamızdaki rolleri azaltmaya gittik.”


Paris merkezli şirketin 734 çalışanı bulunuyor ve yüzde 12’lik bir kesinti, yaklaşık 88 çalışanın çıkarıldığı anlamına geliyor. Bundan yalnızca birkaç ay önce Ledger, 109 milyon dolarlık finansman turunu 1,4 milyar dolarlık bir değerlemeyle kapattığını duyurmuştu.


İşten çıkarmalar ayı piyasası sırasında özellikle kripto piyasasında sıradan bir durum haline geldi. Bu haftanın başlarında blok zinciri analitik firması Chainalysis de personelinin yüzde 15’ini işten çıkardığını bildirmişti.


Daha Fazla Oku

    kripto cüzdancustodylayoffLedger

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
CoinTR’nin 2. Yaş Kutlaması, Finans Dünyasını Buluşturdu

6 Aralık 2023 13:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk