Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Para Cüzdanı Enno Wallet’ın Gözü Avrupa’da

Çoklu blok zincir alt yapısına sahip Enno Wallet, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere yurt dışına açılmayı ve 2023 yılında 500 bin kullanıcı sayısına ulaşmayı hedefliyor

1 Ekim 2022 16:30

Güncellenme: 1 Ekim 2022 16:30

Yapı Kredi Bankası’nın blok zinciri teknolojileriyle ürün ve hizmet geliştiren startuplar’ı desteklediği FAST FRWRD programına kabul edilen girişimler arasında yer kripto para cüzdanı Enno Wallet, çoklu blok zincir yapısı ile hızlı büyüme bekleyen girişimler arasında yer alıyor.


Birden fazla blok zinciri destekleyen ve merkeziyetiz finans projelerinin akıllı kontratlarını alıp, cüzdanın içeresine entegre eden Hong Kong merkezli Enno Wallet, özellikle DeFi dünyasındaki karmaşıklıkları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Girişimin kurucusu Serkan Bayar, “Her bir merkeziyetsiz finans projesinin ayrı bir web sitesi, ayrı bir arayüzü var. Ayrı bir öğrenme eğrisi var. Kullanıcılar burada zorluk yaşıyor. Biz Enno Wallet’ta bunları olabildiğince tek bir öğrenme eğrisine düşürdük. Enne Wallet’ı, onu kullanmayı öğrenen kişinin neredeyse bütün DeFi projelerini kullanabileceği şekilde tasarladık” diyor.


Bugün için 65 bin indirme ve 10 bin civarında aktif kullanıcısı bulunan Enno Wallet, 2023 yılı sonunda 500 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Peki bu büyüme için girişim nasıl bir alt yapı sunuyor? Kripto varlıkları blok zincirinde depolayan ve güvenliği artıran özel bir anahtar ile erişim sağlayan Enno Wallet, cüzdandan cüzdana kripton para transferi ve kripto paralar arasında swap imkanı sunan bir yapıya sahip. Cüzdan aynı şekilde NFT’lerin de saklanması ve transferini gerçekleştiriyor.  


Girişim, oyun tarafında da faaliyetleriyle de gelirlerini artırmaya çalışıyor. Oyun firmalarının kendi içerisinde kuracağı merkeziyetsiz DAO yapısını cüzdan içine entegre eden Enno Wallet, kullanıcıların cüzdan içerisinden doğrudan oylamalara katılabileceği ve sonuçlarını görebileceği bir yapıya sahip. Serkan Bayar, “Oyun firmaları ile görüşüyoruz. Partnerlerimizle birlikte bu alanları da satarak gelir elde ediyoruz” diyor.


Kullanıcıların kendi kredi kartı ile komisyon karşılığında kripto varlık satın alabilmesini sağlayan Enno Wallet’ın bu özelliği Türkiye’de çok aktif kullanılmıyor. Bunun nedenini ise Serkan Bayar şöyle açıklıyor: “Türkiye’de kripto para borsalarına neredeyse hiçbir bedel ödemenden kripto para alınıp satılabiliyor. Enno Wallet’ın bu özelliği komisyonların göze batmadığı, İngiltere ve Polonya’da çok daha aktif olarak kullanılıyor.”


Zaten bugün için Malezya, Nijerya, Endonezya, Pakistan taraflarında oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip olsa da Enno Wallet, işlem büyüklüğü daha fazla olan Avrupa ülkelerine öncelik vermiş durumda. Serkan Bayar, “Her ülkedeki maliyetleri hesaplıyoruz. Şu an pazarı bulma aşamasındayız. Çin’de çok büyük bir potansiyel var. Çin’de kripto para cüzdanlarının kullanımı yasak. Ama Çin’deki kullanıcılar ABD üzerinden Enno Wallet’ı indirerek kullanıyor. Avrupa’da işlem hacimleri büyük. Bu nedenle önceliğimiz Avrupa tarafında büyümek” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Civarında Sabit, CRV Düşüşte

13 Haziran 2024 15:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk