Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Para Borsası KuCoin’in 2022 İlk Yarı Performansı Görünümü

Seyşeller merkezli kripto para borsası KuCoin’in yayımladığı 2022 ilk yarı yıl raporuna göre şirket toplamda 18 milyon kullanıcı sayısına ulaştı

8 Temmuz 2022 14:24

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 15:19

Raporda aynı zamanda Kucoin’e ait finansal veriler de bulunuyor. Buna göre şirketin değerlemesi, Seri B yatırım turunun ardından 10 milyar dolara yükselmiş durumda. Jump Crypto, Circle Ventures, IDG Capital ve Matrix Partners'tan 150 milyon dolarlık yatırım toplamayı başaran şirket, bir önceki yıla kıyasla işlem hacmi bazında yüzde 180’lik büyüme sergiledi.


Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre KuCoin spot ve vadeli işlemlerde 2 trilyon dolarlık kümülatif işlem hacmi elde etti. Spot için en yüksek günlük işlem hacmi 11 milyar dolar olurken, vadeli işlemlerde ise 23 milyar dolarlık bir hacim gerçekleşti.


Şirket geçen yılın aynı dönemine kıyasla Avrupa pazarında yüzde 381 oranında artışla 481 milyar dolarlık hacim elde etti. Latin Amerika yüzde 189 artışla 453 milyar dolara, Afrika ve Orta Doğu pazarları ise yüzde 152 oranında artarak 392 milyar dolarlık hacme ulaştı.


KuCoin, kullanıcı sayısı bakımından 2022'nin ilk yarısında geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla dünya çapında yaklaşık 9,75 milyon yeni kullanıcı kazandı. Yeni kullanıcılar çoğunlukla Asya, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu bölgelerinden geldi.


Asya yaklaşık 5,6 milyon yeni kullanıcı ve yüzde 659'a ulaşan büyüme oranıyla bu alanda başı çekiyor. Asya’yı yüzde 216 ile Latin Amerika, yüzde 152 ile Afrika ve Orta Doğu, yüzde 142 ile Avrupa takip ediyor.


2022 yılının ilk yarısında toplam 137 dijital varlık listeleyen KuCoin, toplam mevcut varlık sayısını 700’ün üzerine çıkardı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk