Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Para Borsası Huobi, Karayipler’e Taşınıyor

Şirkete danışmanlık veren Justin Sun söz konusu hamleyi Karayipler’in “müthiş kripto dostu” olmasına bağlıyor

3 Kasım 2022 16:43

Güncellenme: 3 Kasım 2022 17:01

Asya’nın en büyük kripto para borsalarından Huobi Global, Karayip’lere taşınma planı yapıyor. Söz konusu hamle, Tron blokzincir networkünün kurucusu ve Huobi’ye danışmanlık veren Justin Sun’ın attığı tweet’in Huobi’nin resmi hesabından paylaşılmasıyla doğrulandı.2013’te Çin’de kurulan Huobi şu anda Seyşeller’den yönetiliyor. Huobi geçtiğimiz ay Hong Kong merkezli yatırım şirketi About Capital Management tarafından satın alınmış ancak satış tutarı kamuoyuyla paylaşılmamıştı.


Tron’un CEO’luğundan istifa eden ve Grenada’nın Dünya Ticaret Organizasyonu elçiliği görevini yürüten Sun, geçtiğimiz hafta başında Financial Times’a konuştu. Karayipler’in “müthiş” kripto dostu duruşu, İngilizce kullanımı ve Anglosakson hukuk sistemini benimsemesinin, söz konusu bölgeyi cazibe merkezi haline getirdiğini söyleyen Sun, Dominika, Panama ve Bahamalar’ın konu hakkındaki öncülüğünden de bahsetti.


Tron geçen ay Dominika hükümetiyle Ada’nın turizmini tanıtmak amacıyla fan token çıkarmak üzere anlaşma imzaladığını duyurmuştu.


Söz konusu hamle, Asya’dan regülasyonların görece daha elverişli olduğu Karayipler’e göç eden kripto para borsalarının sonuncusu. Geçtiğimiz yıl bir başka kripto para borsası FTX merkezini Hong Kong’tan Bahamalar’a taşımıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Lido, Ethereum için Potansiyel Bir Risk Olabilir mi?

24 Eylül 2023 11:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk