Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Kripto Para Borsası Huobi, 2023’te Ayı Piyasasının Biteceğini Düşünüyor

Seyşeller merkezli kripto para borsası Huobi’nin global ofisi 2023’e dair beklentilerini CoinDesk Türkiye’ye özel paylaştı.

5 Ocak 2023 11:29

Güncellenme: 5 Ocak 2023 13:49

2023’e dair genel beklentileriniz neler? Yeni yılı hangi dinamiklerin şekillendireceğini düşünüyorsunuz?

Kripto piyasasının toparlanacağına ve büyümenin bir sonraki aşamasına geçeceğine inanıyoruz. Stablecoin'ler, DeFi, SocialFi ve rollup'lar gibi farklı sektörler yeni bir patlamayı karşılamaya hazırlanıyor. Ayrıca Web3 yarışında daha geleneksel oyuncuların varlığını görmeyi bekliyoruz. Huobi, genel kripto dünyasının gelişimini hızlandırmak ve endüstri ile birlikte büyümek için bu fırsatları kesinlikle değerlendirecektir. Yeni yılı şekillendirecek dinamiklere gelince, toplulukların, geliştiricilerin, yatırılan kaynakların ve genel düzenleyici politikaların hepsinin bir payı olacaktır.


2023’te ayı piyasasının çözülmesini ve daha olumluya dönmesini bekliyor musunuz? Bu ne zaman ve ne şartlarda olabilir?

Kesinlikle. Piyasa bir yılı aşkın bir süredir düşüş eğilimi gösteriyor ve bu arada sektör bazı oyuncuların yeniden yapılanmasına ve hatta piyasadan çıkmasına tanık oldu. 2023'ün ilk çeyreğinde bir dönüm noktası göreceğimize inanıyoruz.


2023’te düzenlemeler konusunda beklentileriniz neler?

2023, endüstrinin büyümesine yardımcı olacak daha ayrıntılı düzenleme kuralları ve daha fazla yerleşik denetim vakası görecek. Gelecekte, sektörü canlandırmak için birlikte çalışabilmemiz için düzenleyicilerle daha fazla diyalog kurmayı umuyoruz.


Sizler 2023’te hangi projelerle ve yaklaşımlarla fark oluşturmayı hedefliyorsunuz? 2023’e dair planlarınızın genel çerçevesi nedir?

Huobi, kesin bir stratejik konumlandırmaya sahip. 2022'de markamızı yenilememizden bu yana üç ana strateji belirledik: küresel genişleme, teknoloji odaklı büyüme ve iyilik için teknoloji. Ekosistemdeki rolünü kuvvetlendirmek için, Huobi'nin yerel tokeni olan HT'yi güçlendirme çabalarımızı da ikiye katlayacağız. Ayrıca, Karayipler, Güney Doğu Asya ve Avrupa'da yerelleştirmeyi hızlandıracağız. Bu arada kripto ile ödeme uygulamalarını hızlandıracağız ve Visa gibi şirketlerle iş birliği yapacağız. Ayrıca, Metaverse ve Web3 platformlarını oluşturma çabalarımızı sürdürüyoruz. 2023'te önceliklerimiz bunlar olacak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk