Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Para Borsası BNS Türkiye, Gerçek Hayata Dokunan İşler Yapmak İstiyor

Hindistan merkezli borsa, USDT üzerine yüzde 7-8 oranında promosyon verecek

18 Ekim 2022 16:09

Güncellenme: 18 Ekim 2022 19:28

Haziran ayı içinde kurulan ve Ekim’de faaliyetlerine başlayan kripto para borsası BNS Türkiye, ayı piyasasını da göz önünde bulundurarak Türkiye’de ilk adımlarını düşük risk taşıyan ürünlerle atıyor. Beş milyon kullanıcı ile Hindistan’ın en büyük kripto para borsası olan BNS, Hindistan’dan sonra ilk kez Türkiye’de yapılanıyor.


BNS Türkiye Ülke Müdürü Serdar Özerman, “Kripto dünyasında ‘aldım sattım’ işinden ziyade, yatırımcılara riskin minimize olduğu, gerçek hayatta karşılığı olan ürünler vermek istiyoruz. Dolara endeksli kripto USDT üzerinden promosyon vererek yatırımcıların gelirlerini artırmayı planlıyoruz” diyor ve ekliyor: “Bugün bir yatırımcı dolar alıp bankada yıllık faize koysa yüzde 4 faiz alır. Tanıtım promosyonumuz ile biz bu oranı yüzde 7, yüzde 8’e çıkarıyoruz.”


Ayı piyasasını göz önünde bulundurarak bu tip ürünlere ağırlık veren BNS Türkiye, boğa piyasalarında ise daha farklı ürünlerle tüketicinin karşısına çıkmayı planlıyor. “Ancak yine gerçek hayatta karşılığı olan ürünler olacak” diyor Özerman.


Kripto para borsası yeni ürünler için boğa piyasası kadar regülasyonları da bekliyor. Zira Hindistan’da çok daha geniş bir ürün yelpazesiyle müşterilere dokunan BNS, orada bir banka gibi hareket edebiliyor. Mevduat toplayabilen ya da kredi verebilen finansal kuruluş, benzer işler yapmak içinse Türkiye’de regülasyonları bekliyor. Regülasyonlar için özellikle iki başlığın çok önemli olduğunun altını çizen Özerman, “Finansal akışın banka hesapları üzerinden ilerlemesi gerekiyor. Yeni bir ürün çıkartmak istediğinizde, bunu bankalara anlatmanız lazım. Ancak regülasyon tam olmadığı için bankalar çekingen davranıyor. Düzenlenirse para transferleriyle ilgili bölümde bankalar rahatlar. İkincisi ise mevduat, kredi, türev gibi ürünlere kapı açılırsa işin yüzde 80’ini tamamladığımız anlamına gelir” diyor. Ülke müdürü regülasyonların 2023 yılı içinde tamamlanacağını ve hatta 2022 yılında taslağın yayımlanabileceğini belirtiyor.


Kripto para borsası Türkiye’de adını daha hızlı duyurabilmek için bir yarışma da düzenliyor. İstanbul’un tarihi noktalarına yerleştirilen 10 ipucunu bulmaya dayanan oyunda, tüm ipuçlarını bulan ilk kişi 350 bin TL değerinde olan 1 Bitcoin kazanacak. Ayrıca, en çok arkadaşını davet eden yarışmacı 100 bin TL, arkadaşını davet eden herkes ve davet edilen kişi ise 100 TL değerinde Bitcoin sahibi olacak. İpuçları ise finansal okuryazarlığı artırmaya yönelik olacak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk