Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Para Borsalarının Önceliği Güvenlik

Kripto para borsası yazılımı yapan Keyzersoft müşteri önceliklerinin güvenlik olduğunu söylüyor

8 Aralık 2022 13:00

Güncellenme: 8 Aralık 2022 16:57

Blokzincir üzerinde yazılım ürünleri geliştiren Keyzersoft özellikle kripto para borsa çözümleri üzerine odaklanmış bir şirket. Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında kripto para sistemleri üzerine çalışan Keyzersoft, özellikle açık kaynak yazılımları ile öne çıkıyor. Keyzersoft Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi Ortağı Büşra Altunay, “Açık kaynak yazılımının en büyük avantajı, geliştirebilir olması ve müşterilerimizin yazılımın her noktasına vakıf bulunması. Yurt dışındaki birçok firma bırakın açık kaynağı, kod bile vermiyor. ‘Ödemenizi yapın, sunucunuz ve kodunuz bizde, siz sadece kullanın’ diyorlar. Ancak çok ciddi hacimlerin döndüğü bu yapılarda x firmasına ya da kişisine güvenip teslim olmak ne kadar mantıklı bilemiyoruz” diyor.


Yazılım için Keyzer Soft ile masaya oturan müşterilerin ilk önceliği ise güvenlik. Keyzersoft da geliştirmeleri bu yönde yapıyor. Büşra Altunay, “Yazılımlarımızda ilk önceliğimiz güvenlik konusu. Geliştirdiğimiz ürünlerin her aşamasında güvenlik ekibimiz, tüm yapıyı tekrardan test ediyor. Bizim sunduğumuz tüm çözümlerde, core yapılarına doğrudan bağlantı sağlıyoruz. Arada hiçbir api firması bulunmuyor. Burada çok ciddi güvenlik çözümlerimizi de geliştirdik” diyor ve devam ediyor: “Yazılım yapımız tamamlandığında, dışarıdan firmalar ile tekrar bir test sürecimiz başlıyor. Bunun yanı sıra çeşitli yük testlerimiz oluyor. Yoğunlukta sistemlerimizin nasıl çalışacağını her adımda analiz ederek, ona göre iyileştirme süreçlerimizi yönetiyoruz.”


Ancak uzun süren ayı piyasaları kuşkusuz kripto para borsaları kadar, bu borsalara hizmet sağlayan yazılım firmalarını da olumsuz etkiliyor. Ancak Büşra Altunay kripto para borsalarının bu durumu daha rahat atlattığına işarete ediyor: “Müşterilerimiz son dönemdeki düşüşten kâr anlamında tabii ki etkileniyor. Ancak bir borsanın kazancı sadece kripto al-sat kârı değil. Yan gelirleri çok fazla, yeni çıkan kripto paraları sistemlerine dahil etme, NFT komisyonları vs. derken yine de çok ciddi kazançları oluyor” diyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstanbul'daki Blok Zinciri, Web3 ve Kripto Etkinlikleri 2023

16 Eylül 2023 18:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk