Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Para Borsalarından Deprem Yardımları

Türkiye’yi yasa boğan depremlerin ardından yabancı kripto para borsalarından destek açıklamaları geldi

6 Şubat 2023 15:41

Güncellenme: 7 Şubat 2023 17:56

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7’lik ve Elbistan ilçesi merkezli 7.5’lik Türkiye’yi yasa boğan ve büyük bir yıkımla sonuçlanan iki depremin ardından yabancı kripto para borsalarından destek açıklamaları geldi.


Binance CEO’su Changpeng Zhao kişisel Twitter hesabından Binance olarak afet bölgesinde yer alan kullanıcıların hesaplarına 100 dolar tanımlayacaklarını açıkladı. 6 Şubat 2023 tarihi öncesinde kaydolan kullanıcıların adres kayıtları baz alınarak yapılacak yardımda Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'daki depremzede kullanıcıların her birine 100 dolar değerinde BNB aktarılacak. Şirket tarafından yapılan açıklamada, yapılacak toplam bağış miktarının 94 milyon TL'yi (5 milyon dolar) bulabileceği belirtildi.  Gate.io’nun kurumsal Twitter hesabından yapılan açıklamada deprem bölgesine yollanacak yardım paketlerini hazırlamaya başladıkları, teslimatı ise yetkililerle koordineli bir şekilde yapacakları ifade edildi.
Bir başka destek açıklaması ise Bitget’ten geldi. Kripto para borsasının resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, deprem yardımı olarak Bitget’in 1 milyon TL taahhüt ettiği belirtildi.

Huobi'nin danışma kurulu üyesi ve Tron blokzincirinin kurucusu Justin Sun ise kişisel Twitter hesabından Huobi ve Tron'un 2 milyon TL'lik yardım fonu oluşturduğunu açıkladı.Bir diğer açıklama da Bybit'ten geldi. Kripto para borsası tarafından yapılan açıklamada AFAD'a 100 bin dolar bağış yaptıkları belirtildi. 
OKX Türkiye ise depremden zarar görenlere yardım etmek amacıyla 1 milyon TL'lik yardım paketi açıkladı.Bitmex'ten yapılan açıklamada ise "Bu haftaki Trading Yarışmamızın gelirlerini Kizilay’a bağışlıyoruz" ifadeleri kullanıldı. Icrypex'in Twitter hesabından "AFAD ekiplerine bölge için kritik olan ekipman desteği" verildiği açıklandı.
*Haberimizi yeni gelişmeler geldikçe güncelleyeceğiz.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası Bitay'da Üst Düzey Atama

27 Eylül 2023 19:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk