Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Ödemeleri Firması Merge 9,5 Milyon Dolarlık Çekirdek Finans Topladı

Bir Web3.0 ödeme altyapısı hizmet sağlayıcısı olan Merge, Coinbase Ventures, Alameda Research liderliğinde 9,5 Milyon Dolar topladı

30 Mayıs 2022 16:26

Güncellenme: 31 Mayıs 2022 18:01

Londra merkezli kripto para ödeme şirketi Merge, Octopus Ventures, Coinbase Ventures, Alameda Research ve Hashed liderliğinde 9,5 milyon dolarlık bir çekirdek yatırım topladı.

Diğer yatırımcılar arasında Aave'nin kurucuları, Polygon, Ledger CEO'su ve Barclays Tüketici Bankacılığı'nın eski CEO'su da yer alıyor.

Merge bu girişimle kripto para şirketlerinin ödeme yapabilmelerini ve geleneksel finansal hizmetlerle daha verimli bir şekilde çalışabilmelerini sağlamak amacıyla sermayeyi dağıtmayı planlıyor.

Octopus Venturas'ta hissedar Zihao Xu, "Kripto ekonomisi ana akıma doğru ilerledikçe, var olan finansal altyapının kripto yerel işletmelerin hızlı genişlemelerine hizmet sunmak için uygun olmadığı ve birçok sağlayıcının riski ölçmek için yeterinde uzman olmadığı giderek daha da açık hale geliyor" dedi.

Merge bu aşamada sadece kripto ve Web3 şirketleri için fonları saklamaya ve aktarmaya odaklanmakla kalmayacak, aynı zamanda API'si aracılığıyla uyumluluğu da yönetecek.

Firma, CoinDesk ile bu çeyrekte beklenen bir duyuru aracılığıyla sıraya giren birkaç müşterisi olduğunu paylaştı.

Son dönemdeki piyasa düşüşüne rağmen, risk sermayedarları kripto endüstrisine yatırım yapmaya devam ediyor. Bu bağlamda Andreessen Horowitz Çarşamba günü yeni bir kripto fonu için 4,5 milyar dolar toplamıştı.

Merge kurucu ortağı Kebbie Sebastian, CoinDesk'e “Bunu geçici bir kırılma olarak görüyoruz. Piyasa oynaklığına rağmen kripto para biriminin temel potansiyeli aynı kalıyor” yorumunu yaptı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk