Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Milyarderi Justin Sun, Binance Kaynaklı Piyasadaki Endişe Ortamını Dindirmeye Çalışıyor

Binance’ten son 24 saatte 1,8 milyar dolarlık para çıkışının gerçekleşmesinin ardından BNB’nin değeri yüzde 8 düştü

13 Aralık 2022 13:25

Güncellenme: 13 Aralık 2022 14:37

Binance hakkında çıkan endişe verici haberler Salı günü Asya piyasalarının açıldığı saatlerde de kendini gösterdi.


Tron blokzincirinin kurucusu kripto milyarderi Justin Sun’ın 50 milyon dolarını Binance’ten çektiğine dair haberler piyasadaki endişeyi körükledi. Ancak Sun piyasayı rahatlatma çabası güderek, kişisel Twitter hesabından Etherscan linki paylaşarak 100 milyon USDC’yi Binance’e yatırdığını belirtti.


Zincir üstü verilere göre son 24 saatte Binance’ten 1,8 milyar dolarlık para çıkışı gerçekleşmiş durumda. Nansen veriler ise söz konusu para çıkışından yaklaşık 162 milyon doların Paxos ve Huobi’ye kaydığını gösteriyor.Bir diğer kripto para borsası Coinbase’e gün içerisinde, bilhassa Asya piyasalarının açık olduğu saatlerde, yaklaşık 124 milyon dolar para girişi gerçekleşti.  
CoinGecko verilerine göre Binance’in token’ı BNB’nin (sıklıkla borsanın servetinin bir göstergesi olarak addedilen) değeri bir günde yüzde 8 değer kaybederek 259 dolara geriledi.  


DeFiLlama verilerine göre ise Binance Service Chain’de kilitli duran DeFi protokolleri son 24 saatte yüzde 4,5 değer kaybetmiş durumda.

Borsa tarafından yapılan açıklamada Paxos tarafından yönetilen USDC ve BUSD token takas işlemleri yapılırken USDC çekiminin geçici olarak durdurulduğu belirtildi.


Binance CEO’su Changpeng Zhao hesap kayıtlarının New York merkezli bir bankada tutulduğunu ve ABD piyasaları açılmadan söz konusu takas işleminin tamamlanamayacağını söyledi. Zhao aynı zamanda Sun’ın Binance’teki mevduatının BUSD’dan TRON’a geçiş sürecinin bir parçası olduğunu belirtti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk