Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Madencisi Hive Blockchain, 6 EH/s Hesaplama Gücü Hedefliyor

Şirket, hisselerini borsa fiyatı üzerinden satacak ve Canaccord Genuity, Stifel gibi yatırım firmalarıyla iş birliği yapacak.

12 Mayıs 2023 15:11

Güncellenme: 12 Mayıs 2023 15:29

Hive Blockchain (HIVE), gerçekleştirdiği basın açıklamasında hesaplama gücünü ve hash rate’ini yaklaşık iki katına çıkararak 6 EH/s değerine artırma planından bahsetti.


Şirketin büyüme hedefi borsa fiyatı (ATM) üzerinden satılacak olan hisselerle finanse edilecek ancak şu anda herhangi bir zaman çizelgesi belirtilmiyor. Aynı zamanda daha önce satın alınan makinelerle ikinci çeyrek sonuna kadar hash rate’in 3 EH/s’den 4 EH/s’ye çıkarılması planlanıyor.


Birçok madenci kripto kışı dolayısıyla iflas gibi olumsuz gelişmelerle yüzleşmek zorunda kalsa da endüstrinin büyüme hedefi devam ediyor.


Hive, ATM kapsamında 100 milyon dolar değerinde hisse satacak ve bu satışta Canaccord Genuity ve Stifel yatırım firmalarıyla çalışacak. Bitcoin (BTC) madenciliğinde hesaplama gücünün her bir exahash’ı 30 milyon dolara mal olduğundan 3 EH/s’lik bir büyüme finanse edilebilecek.


Şirket, madencilk teçhizatlarının güç verimliliğini ve fiyatları vurguladı.


Hive, Merge’den bu yana hem Ether (ETH) hem Bitcoin (BTC) madenciliğine devam ediyor. Nisan ayı itibarıyla şirketin hash rate’i 3,14 EH/s hesaplama gücü ve 0,16 EH/s GPU’dan oluşuyor.


Daha Fazla Oku

    HIVEHive Blockchainblok zincirikripto madenciliği

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk