Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Madencisi CleanSpark, 1000 Üniteyi Aşarak Ayı Piyasasından Yararlanmaya Devam Ediyor

Las Vegas merkezli madenci, hariran ayında 1.800 madenci ünitesi sipariş etti.

14 Temmuz 2022 18:02

Güncellenme: 14 Temmuz 2022 18:17

Kripto madencisi CleanSpark (CLSK), hosting firması Coinmint'in New York'taki tesisinde halihazırda faaliyette olan 1.061 adet bitcoin (BTC) madencilik ünitesi satın aldı.


  • Bu hamle ile CleanSpark'ın bitcoin ağındaki bilgi işlem gücüne saniyede 2,8 exahash (EH/s) hashrate yalnızca saniyede 93 petahash (PH/s) eklerken, madencinin nasıl toparlayabildiğinin göstergesidir. ayı piyasasının ortasında indirimli fırsatlar. Bir EH/s, 1.000 PH/s'ye eşit.

  • Yapılan takviye ile, CleanSpark'ın bitcoin ağındaki 2,8 exahash (EH/s) olan bilgi işlem gücüne yalnızca saniyede 93 petahash (PH/s) eklese de, madencinin yeni yatırım için toparlanabildiğini gösteriyor. Blokzincir madenciliğindeki saniyedeki işlem gücünü ölçmek için hashrate kullanılır. 1 EH/s 1000 PH/s’ye eşittir.

  • Şirketin CoinDesk'e e-posta ile gönderilen açıklamaya göre, Las Vegas merkezli şirket Whatsminer; M30S makinelerini "sadece birkaç ay önceki spot piyasa fiyatına kıyasla önemli ölçüde indirimli bir fiyata" satın aldı.

  • CleanSpark, haziranda muhtemelen likidite sorunları nedeniyle sözleşmeyi boşaltmak isteyen başka bir madenciden 1.800 Bitmain Antminer S19 XP tipi bilgisayar satın aldı.

  • CleanSpark CEO'su Zach Bradford yaptığı açıklamada, "Bu pazarda daha önce benzeri görülmemiş fırsatlara şahitlik ediyorıuz" dedi.

  • Bitcoin madencileri, Kuzey Amerika'da enerji maliyetlerinin artması ve ve bitcoin’in düşmesi nedeniyle marjlarının düştüğünü söylüyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk