Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Madencisi Argo Blockchain'in, Temmuz Ayında Ekipman Zorluklarıyla Karşı Karşıya Kalması Nedeniyle Maliyetleri Yükseldi

Londra merkezli şirket, Temmuz ayında 219 bitcoin üreterek Haziran ayına göre %22 daha fazla bitcoin çıkarmış oldu.

5 Ağustos 2022 13:34

Güncellenme: 5 Ağustos 2022 15:49

Kripto madencisi Argo Blockchain (ARB), ekipman sorunları ve daha yüksek elektrik maliyetleri ile mücadele ederken bile üretmeye devam etti ve Temmuz ayında 219 bitcoin (BTC)/bitcoin eşdeğeri çıkardı. Haziran ayına göre %22 daha fazla üretim gerçekleşti.

 

  • Teksas'taki Helios tesisindeki güç maliyetleri, kısmen yüksek doğal gaz fiyatlarının bir sonucu olarak ve kısmen de alışılmadık olan sıcak hava nedeniyle klima talebinin artmasına sebep oldu bu da beklenenden daha yüksek bir elektirik faturası ile sonuçlandı.

 

  • Teksas ve diğer ABD eyaletleri genellikle madencilik firmalarına karşı dostane olsa da, varlıklarının artan talep dönemlerinde elektrik arzına yük getirmesi durumunda ilişkilerin gerilmesi tehdidi oluştu.

 

  • Birkaç madencilik firması, insanların evlerini etkileyecek elektrik kesintisi tehdidini en aza indirmek için geçen ay eyaletteki operasyonları durdurdu. Riot Blockchain, üretimini azaltmanın bir sonucu olarak 9.5 milyon dolarlık güç kredisinin kendi bünyesine almış oldu.

 

  • Londra merkezli Argo, S17 ve T17 madencileri arasında da başarısızlıklar yaşadı ve bunun daha geniş madencilik endüstrisi deneyimini yansıttığını söyledi. Argo, 17 serisi makinelerinin büyük bir kısmının çalışmadığını veya onarım için uygun olmadığını tespit etti. Bunların kaldırılmasıyla birlikte, Argo'nun Temmuz ayındaki hash rate'i, yeni S19J Pro'ları kuruldukça Haziran ayındaki 2.22EH / s'den büyük ölçüde değişmeden 2.23 EH / s olarak kaldı.

 

  • Ay boyunca Argo, 887 BTC'nin satışından yaklaşık 20 milyon dolar topladı ve Helios tesisinin satın alınması için Galaxy Digital'den aldığı kredinin bir kısmını geri ödemek için bazılarını kullandı. Ödenmemiş kredi bakiyesi Temmuz ayı sonu itibarıyla 6.72 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

 

  • Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören Argos'un hisseleri, 8:22 UTC itibariyle yaklaşık %3 düştü. Bitcoin'in fiyat eğilimini takiben bu yıl %55 civarında düşüş yaşadı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk