Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Madenciliği Hosting Firması, 200MW Anlaşmadan Sonra Blockchain Stok Artışına Gitti

Bir DA Davidson analisti, Marathon Digital ile yapılacak hosting anlaşmasının yatırımcının finansman endişelerini hafifletmesi gerektiğini söyledi.

20 Temmuz 2022 10:44

Güncellenme: 20 Temmuz 2022 13:40

Kripto madenciliği hizmet sağlayıcısı Applied Blockchain'in (APLD) hisseleri, şirketin bitcoin (BTC) madencisi Marathon Digital (MARA) ile şimdiye kadarki en büyük hosting anlaşmasını imzalamasının ardından Salı günü iki katından fazla artarak 2.13 dolara yükseldi.


Geçen yıl halka açılan ve yakın zamanda Bitmain'in birimi Antpool ile ortak girişim imzalayan Applied, en büyük bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon ile beş yıllık, yaklaşık 200 megavatlık (MW) yeni bir anlaşma imzaladı.


Wall Street yatırım bankası DA Davidson'un analisti Chris Brendler salı günkü bir araştırma notunda, "Bu anlaşma, Marathon'un doğrudan sermaye desteği sağlaması ve finansman seçeneklerini iyileştirmesi gerektiği için APLD'nin genişleme planları etrafındaki fon endişelerini hafifletmeye yardımcı olmalı" dedi.


Anlaşmanın şartları açıklanmamasına rağmen, Brendler anlaşmanın " her şey dahil ekonomi" ile ev sahibi firma için olumlu bir anlaşma olduğu izlenimi verdiğini söyledi.


Hosting, veri merkezlerinin kripto madencilerine sağladığı, müşterilerin kripto madenciliği platformlarını depolayabilecekleri ve kendilerine eşlik eden altyapıyı kendileri oluşturmak zorunda kalmadan bir ücret karşılığında tercih ettikleri dijital varlıkları çıkarabilecekleri bir hizmettir. Marathon'un tüm bitcoin madencileri, madencinin "hafif varlık stratejisi" olarak adlandırdığı bir iş modeli olan üçüncü taraf sağlayıcılar tarafından barındırılıyor.


Son aylarda, altyapı ve güç kaynağıyla ilgili gecikmelerin yanı sıra sermaye eksikliği, madencilerin güç artırmak için daha fazla madencilik teçhizatıyla operasyonlarını genişletmelerinde darboğazlara neden olduğundan, kripto madencilerindehosting talebi bir artış gördü.


Bu sorunlar, Applied da dahil olmak üzere birçok şirketin aktifleştirmeye çalıştığı, tüm bir madencilik tesisini inşa etmeye çekici bir alternatif olarak madencilik kulelerinin barındırılmasına yol açtı.


Son zamanlarda, full-stack bitcoin madenciliği yazılımı ve hizmetleri sağlayıcısı Luxor Technology, müşterilerin madencilik teçhizatları için hosting hizmetleri satın alabilecekleri madenciler için bir pazaryeri başlattı ve hosting tesislerine daha fazla talep gösterdi.


Applied hissesi üzerindeki satın alma notunu yineleyen DA Davidson'dan Brendler, "Sürekli olarak yüksek barındırma talebinin yanı sıra önemli ölçüde düşük öz sermaye ihtiyaçları arasında kilitli uzun vadeli sözleşmelerle, APLD'nin önemli ölçüde yeniden değerlemeye hazır olduğunu düşünüyoruz" dedi.


Applied hissesi, Wall Street analistlerinden altı satın alma önerisine ve FactSet verilerine göre, hisse başına ortalama 12 aylık 8 $ fiyat hedefine sahip.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk