Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Hizmetleri Şirketi Abra, Kripto Endüstrisinin İlk Bankasını Kurma Yolunda

Şirket, bankacılık platformunu 2023 yılında hayata geçirmeyi planlıyor.

13 Eylül 2022 09:06

Güncellenme: 13 Eylül 2022 11:30

Kripto hizmetleri şirketi Abra yaptığı açıklamada, ABD’de devlet tarafından kiralanan bir kurum ve kripto endüstrisinin ilk düzenlenmiş bankası olacak Abra Bank'ı başlatmak için hazırlık yaptığını belirtti.

Eğer söz konusu planlama başarıya ulaşırsa, Abra Bank ABD'deki müşterilerinin dijital varlıklarını bankaya yatırmalarına izin vermenin yanında fiat iniş ve çıkışlarına aktif erişim sunacak.

Abra CEO'su Bill Barhydt, “Abra Bank, ABD’de kripto para birimibe yönelik olarak tam olarak düzenlenmiş ilk mevduat kurumu olacak. Bugün ABD'de faaliyet gösteren birkaç tröst mevcut fakat operasyonel banka yok. 20 yıl içinde dünyanın en büyük bankaları kripto merkezli bankalar olacak” dedi.

Şirket ayrıca, ABD dışındaki müşterilerine de benzer bankacılık hizmetleri verecek olmasının yanında tamamen düzenlenmiş bir dijital varlık kurumu olan Abra International'ı da açmayı planlıyor.

Açıklamaya göre, Abra Bank'ın 2023'te, Abra International'ın ise 2022'nin sonlarında hayata geçmesi planlanıyor.

Abra bu planlarının yanı sıra, üst düzey yatırımcıların dijital varlıklara para yatırmalarını ve faiz kelde etmelerini sağlayacak Abra Boost’u da Ekim ayında piyasaya süreceğini açıklarken, mevcut kredi enstrümanı Abra Earn'ün müşterileri yeni Abra Boost'a geçireceğini ifade etti.

Abra, geçtiğimiz yıl, yüksek profilli ve kurumsal müşterileri için yeni yatırım, ticaret ve ödeme alternatifleri geliştirmek için 55 milyon dolar toplamıştı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 71 Bin Dolar Civarında İşlem Görüyor

6 Haziran 2024 19:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk