Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Girişim Sermayesi Yatırımları 2022'nin İlk Yarısında Yüzde 26 Düştü

Yatırımlar geçen yılki 12,5 milyar dolarlık tutardan 9,3 milyar dolara düşerken anlaşmaların sayısı arttı.

15 Temmuz 2022 18:39

Güncellenme: 15 Temmuz 2022 18:43

Kripto şirketlerine girişim sermayesi (VC) yatırımları, kripto para birimi fiyatlarındaki düşüşler, terraUSD stablecoin'in çöküşü ve kripto kredi kurumu Celsius ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital'ın karşılaştığı likidite krizlerinin vurduğu bir dönemde, yılın ilk yarısında yüzde 26 düştü.


Crunchbase verilerine göre, kripto şirketlerine yapılan yatırımlar, geçen yılın ilk yarısındaki rekor seviye olan 12,5 milyar dolardan 2022'nin ilk altı ayında 9,3 milyar dolara geriledi.


Anlaşma sayısı 456 anlaşmadan 534 anlaşmaya yükselirken bu durum daha küçük anlaşma boyutlarının toplam yatırımların azalmasına neden olduğunun bir işareti olarak tanımlanıyor.


İkinci çeyrek anlaşmaları, geçen yılın aynı dönemine göre stabil, ilk çeyreğe göre ise sadece 1 milyar dolar düşüşle 4,2 milyar doları aştı.


Küresel ayı piyasasının oluşturduğu şartlat nedeniyle risk sermayesi yatırımları birden fazla sektörde düşüş gösteriyor. GlobalData'ya göre, ABD'deki genel VC anlaşmaları, yılın ilk yarısında yıllık yüzde 22 düşüşle 123,1 milyar dolara geriledi.


Daha geniş bir geri çekilme, Andreessen Horowitz'in (a16z) Mayıs ayında rekor kıran 4,5 milyar dolarlık bir kripto fonu başlatmasını ise engelleyemedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk