Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Kripto Geliştirici Platformu Thirdweb, Katie Haun'un Desteğini Aldı

24 milyon dolarlık Seri A turundaki diğer yatırımcılar arasında Coinbase Ventures ve Shopify da vardı.

25 Ağustos 2022 11:44

Güncellenme: 25 Ağustos 2022 14:01

Thirdweb, 160 milyon dolarlık bir değerlemeyle Seri A turundan 24 milyon dolar topladı. Fona, bu yılın başlarında eski Andreessen Horowitz (a16z) ortağı Katie Haun tarafından başlatılan yatırım firması Haun Ventures liderlik etti.


Thirdweb, Web3 uygulama geliştiricileri için oluşturulan bir platformdur. Platform, uygulamalar oluşturup bunları blok zincirlerine güvenli bir şekilde uygulamak, ardından da ilgili analizleri yönetmek isteyen geliştiriciler için kılavuzu görevi gören önceden oluşturulmuş, denetlenmiş akıllı sözleşmeler sunar. Potansiyel kullanımlar arasında blok zinciri oyunları ve NFT’ler bulunuyor.


Katie Haun, Aralık ayında kendi firmasını kurmak için a16z'den ayrılan eski federal savcıdır. Haun Ventures ile Mart ayında iki yeni girişim fonuna 1.5 milyar dolar toplayarak tanınmış bir kripto yatırımcısı oldu. İki ay sonra ise eski şirketi a16z, küresel ayı piyasasına rağmen dördüncü kripto fonuna 45 milyar dolar verilmesi ile sektördeki rekoru kırdı.


Thirdweb kurucu ortağı ve CEO'su Furqan Rydhan, CoinDesk ile yaptığı röportajda, son zamanlarda kripto sektöründe yaşanan değişken durumlara istinaden, "Bizim bakış açımızdan, müşterilerimiz veya bu projeleri oluşturan geliştiriciler üzerinde çok fazla bir etki görmedik," dedi. "Fiyat açısından bir ayı piyasası olsun ya da olmasın, güçlü bir büyüme sergilemeye devam ediyoruz ve bunu da bu turda toplanan fonla gösterbilmemiz gerçekten heyecan verici."

 

Web3 geliştirme araçları

 

Thirdweb, 2021 yılında Rydhan ve Steven Bartlett tarafından kuruldu. Rydhan, uygulama pazarlama platformu AppLovin'in kurucu baş teknoloji görevlisiydi ve şu anda Founders, Inc. aracılığıyla Web3 girişimlerine yatırım yapıyor ve geliştirilmesine yardımcı oluyor. Bartlett, sosyal medya pazarlama ajansı Social Chain'i kurdu ve İngiliz realite televizyon programı olan Dragon's Den’de panelist ve yatırımcı olarak yer alıyor.


Rydhan, “NFT projeleri ve piyasaları için Web3 uygulamaları oluşturmak isteyen geliştiriciler için bir yazılım geliştirme kiti sunmaya odaklanıyoruz,” dedi. “Bu boşluğu, blok zincirler ve node sağlayıcılar gibi altyapı ve gerçek uygulamalar sağlıyoruz.”


Thirdweb araçları, şimdi satın al, daha sonra öde platformu olan Afterpay ve New York Fashion Week gibi küresel markalar tarafından kullanıldı ve üstelik bu girişimin Coinbase'in NFT pazarı ile bir ortaklığı da var. Şirkete göre, son dokuz ayda 55,000'den fazla geliştirici uygulama oluşturmak için Thirdweb araçlarını kullandı.


Geçen Aralık ayında Thirdweb, tanınmış girişimciler Gary Vaynerchuck ve Mark Cuban'ın da aralarında yer aldığı bir çekirdek finansman turunda 5 milyon dolar topladı.


Diğer yatırımcılar arasında kripto para borsası Coinbase'in (COIN) girişim sermayesi kolu, e-ticaret devi Shopify, kripto geliştiricisi Protocol Labs, blok zinciri ölçeklendirme sistemi Polygon, Shrug VC ve girişim sermayesi şirketi Kleiner Perkins'in ortağı Joseph Lacob yer alıyor.


Rydhan, Thirdweb'in bu sermayeyi ürün geliştirmeye, satış ve pazarlama ekiplerinde işe alım için kullanacağını söyledi. Teknoloji şu anda Ethereum Virtual Machine ile uyumlu çok sayıda blok zinciri destekliyor ve finansman yakın gelecekte daha fazla blok zincir için desteği artıracak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk