Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Firması Shima Capital 200 Milyon Dolarlık Fonu Yükselttiği Sürece Bill Ackman Yatırımcılar Arasında Yer Alacak

Yida Gao tarafından kurulan Web3 odaklı firma, aynı zamanda Dragonfly ve Animoca tarafından da destekleniyor.

17 Ağustos 2022 18:39

Güncellenme: 18 Ağustos 2022 09:51

Shima Capital, erken aşamadaki Web3 girişimlerini desteklemeye yönelik ilk risk sermayesi fonu için 200 milyon dolar topladı. Fon, CoinFund'dan 300 milyon dolarlık bir çanta ile aynı gün giriş yaptı. Bunun yatırımcıların kripto ayı piyasası sırasında kendinden emin olduklarına dair bir isaret olduğu söylenebilir.


Kurucu ve yönetici ortak Yida Gao, CoinDesk ile yaptığı röportajda,"Yönetim altındaki milyarlarca dolarlık varlığa kadar büyüyen ve balonlaşan kripto fonları oldu, Web3 kurucularının ilk aşamalarına yatırım yapmaları zor... Bunun en fazla değer katabileceğimiz bir alan olduğunu düşünüyoruz" dedi.


Shima Capital Fund tohum öncesi ve tohum aşaması yatırımlarına odaklanacak. Gao, Shima ekibinin yarısından fazlasının mühendis işe alımı, topluluk pazarlaması ve token tasarımı gibi yatırım sonrası operasyonel destek hizmetlerine ayrıldığını söyledi.


Fon, merkeziyetsiz kimliği veya Web3 sosyal medyasını ele alan tüketici şirketlerinden oyunlara, Ethereum'un yüksek işlem ücretlerini ve yavaş verimini ele alan yeni nesil blockchain teknolojisine kadar çok çeşitli potansiyeli kapsayan genel bir yaklaşıma sahip. Çek boyutları ise her şirket için 500,000 ila 2 milyon dolar arasında değişecek.


Gao, "Yatırımlarımızda bu güvenlik marjına sahip olmak istiyoruz" dedi. "Erken yatırım yapmak şirketlere tüm büyüme yaşam döngülerinde yardımcı oluyor. Bu güvenlik marjına sahip olmamız, sınırlı ortaklarımız için daha yüksek riske göre ayarlanmış getirileri sağlıyor."


Yeni fondaki yatırımcılar arasında yeni markalanan VC firması Dragonfly, hedge fon milyarderi Bill Ackman, blockchain oyun yapımcısı ve yatırım firması Animoca, kripto cüzdanı OKX, Mirana Ventures, Republic Capital, CoinDesk Dijital Para Birimi Grubu, girişimci ve eski ABD başkan adayı Andrew Yang da yer alıyor.


Shima Capital, daha önce kripto hedge fonu Divergence Digital Currency'nin kurucu ortağı olan Gao tarafından 2021 yılında kuruldu. Gao geçmişinde New Enterprise Associates'ta teknoloji yatırımcısı olarak yer almış, altındaki 25 milyar dolardan fazla varlığa sahip bir risk sermayesi firmasını yönetmiş ve Morgan Stanley'de M&A odaklı yatırım bankacısı olarak görev almıştır.


Shima Capital, bir piyasa krizi sırasında ilk fonunu başlatma konusunda ne hissetti?


Gao, "Ayı piyasasında fonu başlatmak harika" dedi. "Kurucuları en erken aşamalarda destekleyebilir ve tüm aşamalarda ihtiyaç duydukları sermayeye sahip olabilir ve ek sermaye artırmalarına yardımcı olabiliriz ... Sınırlı ortaklarımız için iyi, çünkü değerlenmeler düştü ve dolar gittikçe daha da uzağa gidiyor. "


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk